Aptauja: Gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā ēd kartupeļus

Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ģimenes maltītēs no dārzeņiem izmanto kartupeļus, kurus ikdienā gatavo gandrīz trešdaļa jeb 31% respondentu, lai arī tikai 13% aptaujāto kartupeļus uzskata par visgardākajiem dārzeņiem, noskaidrots SIA "Maxima Latvija" sadarbībā ar biedrību "Latvijas mazpulki" veiktajā aptaujā.

Otrajā vietā ierindojušies burkāni, kurus ikdienā ēdot 20% aptaujāto, bet trešie populārākie ir tomāti - 13%. Aptaujā 67% respondentu apgalvojuši, ka visvairāk iecienījuši svaigus dārzeņus, savukārt ar vārītiem dārzeņiem vislabprātāk mielojas katrs piektais uzrunātais pircējs. Aptaujas rezultāti atklājuši, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk dārzeņus lieto kā pamatēdienu, to atzīmējuši 28% aptaujāto, salātus par piemērotāko dārzeņu pielietošanas veidu uzturā uzskata 26% respondentu, zupās dažādās dārza veltes labprāt izmanto 23%, bet sautējumos - 17% respondentu.

Aptaujā noskaidrots, - ja vien tas ir iespējams, lielākā daļa jeb 67% aptaujāto iedzīvotāju izvēlas Latvijā audzētas dārza veltes, bet 11% atzīst, ka tam īpašu vērību nepievērš. Katram desmitajam respondentam vissvarīgākā ir kvalitāte, savukārt 4% aptaujāto dārzeņus iegādājas, tikai vadoties pēc to cenas - tiek iegādāti lētāki dārzeņi, lai ietaupītu ģimenes budžetu.

Taujāti par visgardākajiem dārzeņiem, 25% respondentu par tādiem uzskatījuši tomātus, 17% - papriku, 16% - ziedkāpostus un gurķus, burkāni vislabāk garšo 14% respondentu, bet kartupeļus par gardākajiem dārzeņiem uzskata 13% aptaujāto. Aptauja atklājusi, ka vismazāk mīlētie dārzeņi Latvijā patlaban ir brokoļi, ķirbji un rutki.

Lai noskaidrotu, cik daudz un dažādi Latvijas iedzīvotāji uzturā izmanto dārzeņus, veikalu tīkls "Maxima" sadarbībā ar biedrību "Latvijas mazpulki" augusta sākumā kopumā aptaujāja 611 veikalu apmeklētājus visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas