Aptauja: gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju par finansiāli stabilāko profesiju uzskata politiķa arodu

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jeb 45% par finansiāli stabilāko profesiju uzskata politiķa arodu, liecina biedrības "Naudas plānošanas centra" (NPC) un SKDS veiktā aptauja.

Aptaujas dalībnieki izvērtēja 16 dažādas profesijas pēc tādiem kritērijiem, kā iespējas atrast darbu un algas lielums. Kā stabilāko profesiju 45% respondentu minējuši politiķa arodu, 39% – jurista un advokāta arodu, 36% – ārsta un mediķa profesiju, 32% – datorspeciālista un programmētāja arodu, savukārt 22% – ekonomista un finansista profesiju.

NPC vadītāja Signe Bierande norādīja, ka profesijas, kas ilgstoši uzskatītas par prestižām, tiek uzskatītas arī par finansiāli stabilām. "Profesiju stabilitātes vērtējumā 40% reģionu iedzīvotāju priekšroku dod ārsta/mediķa profesijai un 35% – datorspeciālistu un programmētāju arodam," informēja Bierande un piebilda, ka 13% respondentu kā stabilu arodu norādījuši arī lauksaimniecības darbinieka profesiju. "Taču pilsētnieku vērtējumā par stabilākajām pārliecinoši tiek saukti politiķu, juristu/advokātu, ekonomistu/finansistu un sētnieku/apkopēju arodi," pastāstīja NPC vadītāja.

Aptaujas rezultāti arī liecina, ka, neraugoties uz pārmaiņām iekšlietu sistēmā, 14% respondentu par finansiāli stabilām joprojām uzskata arī militārpersonas un policijas darbiniekus. Salīdzinoši par finansiāli stabilām uzskatītas arī skolotāju un pedagogu profesijas – 12%, bet celtnieku arodu, kas pirms pāris gadiem tika uzskatīts par vienu no visvairāk pelnošajiem, pašlaik par finansiāli stabilu uzskata vien retais – tikai 8% aptaujāto.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas