Aptauja: gandrīz piektā daļa iedzīvotāju dzied korī, dejo vai apmeklē domubiedru klubiņu

Gandrīz piektā daļa iedzīvotāju dzied korī, dejo vai apmeklē domubiedru klubiņu, tātad piedalās kādā interešu grupā, savukārt 13,6% atzīst piederību kādai no reliģiskajām draudzēm.

Tas secināts tirgus un sociālo pētījumu centra "Latvijas fakti" martā veiktajā aptaujā "Sabiedrības viedoklis par NVO sektoru Latvijā", par ko sestdien vēsta "Latvijas Avīze".

Aptaujā arī noskaidrots, ka arodbiedrību biedri ir 9,5%, bet citās biedrībās līdzdarbojas 7,7% pētījuma dalībnieku.

Savukārt, vaicāti par ieguvumiem no dalības sabiedriskajās aktivitātēs, vairāk nekā ceturtā daļa minējuši lietderīgi pavadītu brīvo laiku un vispārējās labsajūtas paaugstināšanos. Tāpat 25,4 % aptaujas dalībnieku uzsvēruši, ka tiek pie jauniem kontaktiem, bet 20,7% – pie jaunas informācijas. 15,4% apguvuši jaunas prasmes un pilnveidojuši profesionālās iemaņas.

Vispazīstamākā nevalstiskā organizācija (NVO) valstī ir "Sarkanais Krusts", kuru nosaucis katrs trešais aptaujas dalībnieks. 13% kā populārākās NVO minēja pensionāru biedrības, 11,2% – arodbiedrības, 10,8% – reliģiskās kopienas jeb baznīcas. Vēl pazīstamāko NVO vidū ir portāls www.ziedot.lv, "Delna" un "Glābiet bērnus!".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas