Aptauja: divkārt sarucis neizlēmušo vēlētāju skaits; ZRP un "Vienotībai" – vienāds reitings

Pirms vēlēšanām divkārt sarucis neizlēmušo vēlētāju skaits, savukārt Zatlera Reformu partijai (ZRP) un "Vienotībai" ir vienāds reitings, liecina pēc aģentūras BNS pasūtījuma veiktā "Latvijas faktu" (LF) aptauja.

Ja vēl pirms nedēļas savu izvēli 11.Saeimas vēlēšanās, kas notiks sestdien, nezināja 28,6% vēlētāju, tad pāris dienu pirms vēlēšanām svārstīgo pilsoņu skaits sarucis uz pusi – līdz 14,1%. Savukārt vēlēšanās nepiedalīsies 10,5% pilsoņu (pirms nedēļas – 6%).

Reitingu līderis joprojām ir "Saskaņas centrs" (SC), ko atbalsta 21,2% vēlētāju, pirms nedēļas – 20,3%.

Savukārt "Vienotības" un ZRP reitings ir vienāds – par ZRP balsotu 15,3%, bet "Vienotību" – 15,1% vēlētāju. Pirms nedēļas "Vienotība" bija apsteigusi ZRP, proti, par "Vienotību" balsotu 13,6%, bet ZRP – 11,4%.

Īsi pirms vēlēšanām nedaudz pieaudzis arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalstītāju loks – 9,6% vēlētāji pauduši atbalstu ZZS (pirms nedēļas – 8,4%). Savukārt Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" reitings ir 6,6% (pirms nedēļas – 6,9%).

Pārējie politiskie spēki nepārvar piecu procentu barjeru iekļūšanai Saeimā. Par Šlesera Reformu partiju LPP/LC īsi pirms vēlēšanām balsotu 2,9% (pirms nedēļas – 2,7%), bet "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" – 2,2% vēlētāju (pirms nedēļas – 0,9%).

Aptauja veikta no 10. līdz 15.septembrim, aptaujājot 1003 pilsoņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas