Aptauja: divas trešdaļas iedzīvotāju cer sagaidīt brīnumu Jaungada naktī

Divas trešdaļas jeb 68% aptaujāto Jaungada naktī cer sagaidīt kādu brīnumainu notikumu, liecina digitālās televīzijas Viasat un TV1000 Russkoje kino kanāla veiktā aptauja.

Viasat pētījuma dati atklāj, ka katrs piektais jeb 20% aptaujāto sagaida, ka notiks brīnums un atrisināsies kāda ģimenes vai personīga rakstura problēma, 2% cer, ka brīnumainā kārtā nokārtosies problēmas darbā, savukārt gandrīz puse aptaujāto jeb 46% tic un gaida brīnumu, tomēr īsti nezina kādu. Trešdaļa jeb 32% aptaujāto brīnumiem netic.

"Filmas ir tās, kas visbiežāk cilvēkiem liek ticēt brīnumiem, tomēr brīnumus mēs varam radīt paši ar labiem vārdiem, siltu smaidu un rūpēm par tuvajiem," atzīst Viasat vadītājs Baltijas valstīs Raivo Rosts.

Pētījumā tika noskaidrots, ka 61% aptaujāto kaut reizi dzīvē ir piedzīvojuši kādu brīnumainu notikumu, kas iespaidojis viņu dzīvi.

Interesanti, ka brīnumu Jaungada naktī gaida 79% sieviešu un tikai 54% vīriešu. Savukārt to vīriešu, kuri brīnumus gaida, ticība attaisnojas daudz biežāk: brīnumus savā dzīvē pieredzējuši attiecīgi 56% vīriešu un 65% sieviešu.

Pētījums tika veikts, interneta vidē aptaujājot 520 respondentus vecumā no 20 līdz 70 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas