Aptauja: 95% respondentu atzīst – cilvēki ir stipras valsts pamats

Absolūts vairākums – 95% iedzīvotāju uzskata, ka stipras valsts pamatu veido tieši cilvēki, rāda VAS Latvijas Dzelzceļš veiktās aptaujas dati. Lai noskaidrotu, cik esam stipri katrs individuāli un visi kopā, ikviens 15. septembrī ir aicināts piedalīties 2.Vislatvijas Spēka dienā, kas notiks 60 spēka punktos visā Latvijā.

Vislatvijas Spēka diena ir projekts, kuru jau otro gadu pēc kārtas rīko VAS Latvijas Dzelzceļš sadarbībā ar „Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību” (LIVSB). Tā galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē. Savu spēku dalībnieki apliecina visvienkāršākajā un demokrātiskākajā tautas sporta veidā – pievelkoties pie stieņa.

Piedaloties Vislatvijas Spēka dienas sacensībās ikvienam būs iespēja pārliecināties par savām individuālām spējām – to, cik reizes katrs spēj pievilkties. Individuāli sakrātie punkti tiks apkopoti pa pilsētām, lai Vislatvijas Spēka dienas noslēgumā būtu iespēja noskaidrot to, kura ir spēcīgākā pilsēta un reģions mūsu valstī. Un galvenais – Spēka dienas ietvaros uzzināsim, cik reizes var pievilkties visa Latvija kopā!

 „Spēka diena nav tikai sacensības. Tie ir tautas sporta svētki, kuros piedalīties var ikviens, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai fiziskās sagatavotības līmeņa. Galvenais ir sniegt savu artavu sava novada un pilsētas rezultātam, kā arī sajust cīņas garu kopīga mērķa vārdā,” norāda Latvijas Dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

Ņemot vērā lielo Latvijas iedzīvotāju atsaucību aizvadītajā gadā, šogad Vislatvijas Spēka dienas ietvaros sacensības norisināsies 60 spēka punktos visā Latvijā, kas ir par 10 punktiem vairāk nekā gadu iepriekš. Kurzemē šogad to būs 12 un katrā no tiem darbosies tiesneši – LIVSB pārstāvji, kas fiksēs katra dalībnieka rezultātu. Spēka punkti būs atvērti no plkst. 9.00 līdz 14.00. Sev tuvāko spēka punktu var noskaidrot pasākuma mājas lapā www.spekadiena.lv.

Tās pašas dienas pievakarē, no pulksten 19:00 līdz 20:00, četri rezultatīvākie vīrieši un sievietes tiksies superfinālā, Rīgā Centrālās stacijas laukumā, kur sacentīsies par šā gada spēcīgākā vīrieša un spēcīgākās sievietes titulu. Visu notiekošo būs iespējams arī vērot kanāla LNT tiešraidē no notikuma vietas.

Aizvadītajā gadā rekordu vīriešu klasē uzstādīja liepājnieks Gvido Šalns un Ernests Rieksts no Rīgas - katrs pievilkās 38 reizes! Savukārt sieviešu klasē rekordu ar pievilkšanos 17 reizes uzstādīja Karolīna Tjatko no Daugavpils.

Latvijas spēcīgākais vīrietis un sieviete, katrs savā īpašumā iegūs galveno balvu Weekendbox.lv „Čempiona atpūtas paku”, ko pēc saviem ieskatiem un vēlmēm varēs izmantot kopā ar saviem draugiem vai ģimenes locekļiem. Šogad pasākuma rīkotāji iedibinājuši arī jaunu tradīciju – ikviens dalībnieks saņems vienu no trijām īpašajām spēka aprocēm (atkarībā no sasniegtā rezultāta), tādējādi kļūstot arī par sava veida Spēka dienas idejas vēstnešiem.

Latvijas Dzelzceļš jau vairākus gadus pēc kārtas īsteno dažāda veida sociālās atbildības aktivitātes, lai veicinātu veselīga un aktīva dzīvesveida kustību Latvijā. Ar atbalstītajiem projektiem, kas tiek īstenoti gan profesionālajā, gan tautas klasē, uzņēmums vēlas mudināt pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu iesaistīties un pievērst uzmanību savai fiziskajai formai, kas nenoliedzami ir daudzu panākumu atslēga.

Aptauja veikta LDz sociālajos interneta kanālos un tajā piedalījās vairāk nekā 1200 respondentu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas