Aptauja: 72 procenti Latvijas iedzīvotāju ir gatavi apkures sezonas sākumam

Lielākā daļa jeb 72% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir gatavi apkures sezonas sākumam, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" sadarbībā ar telekompāniju LNT augustā veiktā aptauja.

Tostarp, trešā daļa jeb 34% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir norādījuši, ka noteikti ir gatavi, savukārt 38% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka drīzāk ir gatavi apkures sezonai.

Savukārt 23% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norāda, ka nav gatavi apkures sezonas sākumam. 18% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzinuši, ka drīzāk nav gatavi apkures sezonai, tomēr 5% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju minējuši, ka noteikti nav gatavi jaunajai apkures sezonai.

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptaujā, tie iedzīvotāji, kuri norādījuši, ka nav gatavi apkures sezonai, visbiežāk atzinuši, ka tikai ar grūtībām spēj nomaksāt maksu par apkuri (52%), ka ir uzkrājušies parādi par apkuri (22%), vēl nav sagādāts kurināmais (11%) un nav veikta apkures sistēmas apkope (2%).

6% iedzīvotāju, kuri nav vēl gatavi apkures sezonai, minējuši citu iemeslu. Savukārt 9% aptaujāto nevarēja nosaukt konkrētu iemeslu.

Aptauja   veikta laikā no 2011. gada 23. līdz 25. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas