Aptauja: 72% Latvijas iedzīvotāju netic, ka ar reemigrācijas plānu izdosies atgriezt no Latvijas aizbraukušos iedzīvotājus

Kā ziņots, jūlija beigās valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādāto reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna projektu 2013.-2016. gadam. Pēc ministrijas aplēsēm, tā īstenošanai nepieciešami 2,4 miljoni latu, un ar tā palīdzību Latvijā līdz 2016. gadam iecerēts atgriezt aptuveni 80 tūkstošus aizbraukušos valsts iedzīvotājus.

Tomēr, kā noskaidrots Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) aptaujā, 72% Latvijas iedzīvotāju tomēr netic, ka tas varētu izdoties, informē SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone.

72% Latvijas iedzīvotāju par reemigrācijas plānu ir dzirdējuši, tomēr netic, ka ar tā palīdzību izdosies atgriezt ministrijas iecerēto aizbraukušo skaitu, un tikai 4% ir pārliecināti, ka plāns tomēr izvērtīsies veiksmīgs. 10% aptaujāto arī atzinuši, ka par tādu plānu nav dzirdējuši un netic, ka tas varētu izdoties.

SDTIC aptauja veikta no 30. jūlija līdz 6. augustam, ar interneta starpniecību aptaujājot 945 Latvijas iedzīvotājus no dažādiem reģioniem vecumā no 18 līdz 66 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas