Apstiprināts pirmais gripas gadījums Latvijā šajā sezonā

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Virusoloģijas laboratorijā apstiprināts pirmais gripas gadījums Latvijā šajā sezonā, informē LIC.

Pacients piecas dienas pēc atgriešanās no ceļojuma Ķīnā sajuties slikti un vērsies pie mediķiem. "Visticamāk, tas ir ievests gripas gadījums," saka LIC direktore, profesore Baiba Rozentāle.

Viņa norāda, ka pacients rīkojies pareizi, nekavējoties vēršoties pie ārsta, jo visas saslimšanas pazīmes liecinājušas par aizdomām, ka tā ir gripa. Laboratoriskie izmeklējumi LIC virusoloģijas laboratorijā aizdomas apstiprināja. Saslimušajam konstatēta infekcija ar B gripas vīrusu.

Rozentāle norādīja, ka gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus un ko izraisa A un B gripas vīrusu tipi. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības. Slimības epidēmiski pacēlumi vērojami gandrīz katru gadu, ilgst piecas līdz astoņas 8 nedēļas, kad saslimst apmēram 10% līdz 40% iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas