Apstiprina jauno Eiropas Komisiju; Dombrovskis – viceprezidents

 Eiropas Parlaments (EP) trešdien plenārsesijā Strasbūrā apstiprinājis jauno Eiropas Komisiju (EK), kuru vadīs Žans Klods Junkers. Savukārt bijušais Latvijas premjers Valdis Dombrovskis kļuvis par EK viceprezidentu, eiro un sociālā dialoga komisāru. 

Par jauno EK balsoja 423 likumdevēji, pret bija 209, bet 67 deputāti balsojumā nepiedalījās. Pēc EP atbalsta Junkera komanda varēs sākt darbu, kā plānots, 1.novembrī.

"Tuvākajās nedēļās un mēnešos komisijai ir jāuzņemas galvenā loma, lai stātos pretim izaicinājumiem, ar kuriem mēs saskaramies," Eiropas Savienības (ES) valstu vārdā pavēstīja ES prezidētājvalsts Itālijas valdības ministrs Benedeto Della Vedova. "Tie ir būtiski izaicinājumi, ieskaitot Eiropas konkurētspējas palielināšanu un darbvietu radīšanu."

Junkers pirms balsojuma lūdza EP apstiprināt viņa komisāru komandu, brīdinot par "pēdējo iespēju" atgūt pilsoņu uzticību.

"Vai nu mums izdosies pietuvināt Eiropas pilsoņus Eiropai, vai arī mēs cietīsim neveiksmi," sacīja Junkers. "Vai nu mēs spēsim dramatiski samazināt bezdarbu, vai arī cietīsim neveiksmi. Vai nu mēs dosim perspektīvu gados jaunajiem eiropiešiem, vai arī cietīsim neveiksmi."

"Ja jūs mums šodien sniegsiet atbalstu, mēs līdz Ziemassvētkiem iesniegsim darbvietu, izaugsmes un investīciju paketi," pavēstīja Junkers. "Tiem, kuri domā, ka pārmērīga taupība automātiski atdzīvinās izaugsmi un radīs vairāk darbvietu, vajadzētu šīs idejas atmest."

Viņa solītās investīciju paketes apmērs ekonomikas izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai sasniedz 300 miljardus eiro.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas