Aprikožu kauliņu pastā “Urbeč” konstatēts bīstami augsts ciānūdeņražskābes daudzums 1

Pārtikas un veterinārais dienests aicina nelietot uzturā Krievijas Ziemeļkaukāza republikas Dagestānas uzņēmumā “Živoi produkt” ražoto, 225 g burciņās fasēto “Urbeč pastu no aprikožu kauliņiem”, kuras derīguma termiņš ir 2019. gada 30. novembris, jo produktā konstatēts bīstami augsts ciānūdeņražskābes daudzums.
Aprikožu kodoli satur cianogēno glikozīdu amigdalīnu, kas, košļāšanas procesā, sadalās, kļūstot par ciānūdeņražskābi jeb cianīdu – toksisku vielu, kas var radīt nopietnas veselības problēmas, informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. 
Pirmie signāli, ka cilvēks saindējies ar cianīdu, ir reibonis, diskomforts, galvassāpes, sirdsklauves, gremošanas traucējumi, elpošanas grūtības. Smagos gadījumos var attīstīties apziņas traucējumi un pat iestāties koma.
Latvijā ievestā produkta partija nebija liela – 160 burciņas, kuras no tirdzniecības jau ir izņemtas un tiks iznīcinātas, tomēr 11 burciņas šī produkta ir pārdotas, tādēļ aicinām patērētājus, kuri tās iegādājušies, nelietot produktu uzturā un atgriezt izplatītājam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ilze

Ja ja, protams. Ielieciet visus produktus kuri ir no krievu ražojuma kad bīstami. Visu laiku viss biija kārtība un te pēkšņi bīstamas vielas. Tas jau diemžēl viss paliek smieklīgi.

pirms 2 gadiem, 2019.01.11 17:29

Latvijas ziņas