Apcietinājumu piemēro arī "Rapsoil" vēja parka attīstītājam

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pagājušajā nedēļā veiktajām kratīšanām Latgalē tiesa apcietinājusi trīs personas - Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Širjakovu, kā arī uzņēmējus Jāni Spirinovski un Gintu Sorokinu, kurš ir SIA "Rapsoil" valdes loceklis liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Rīgas rajona tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka izmeklēšanas tiesnesis svētdien saņēmis un izskatījis trīs KNAB iesniegumus par drošības līdzekļa piemērošanu kādā kriminālprocesā aizdomās turētām personām.

Bez tam KNAB darbinieki saistībā ar šo pašu kriminālprocesu pagājušās nedēļas nogalē aizturējuši vēl vairākas personas, taču tās vēlāk atbrīvotas, nepiemērojot ar brīvības atņemšanu saistītus drošības līdzekļus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Starp aizturētajiem un vēlāk atbrīvotajiem bijis arī pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" vadītājs Māris Laudiņš.

Širjakova advokāts Dainis Lūsis aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa klientam piemērots apcietinājums un, visdrīzāk, lēmums par šādu drošības līdzekli tiks pārsūdzēts. Daugavpils vicemēram KNAB inkriminē krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļņemšanu. Širjakovs savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst, sacīja advokāts.

"Ir minētas (kukuļa summas) pie lietas apstākļiem, bet tās es šobrīd negribētu nosaukt. Par kukuli ir diezgan mīklaina situācija, un attiecībā uz dienesta stāvokli var dažādi traktēt dienesta pienākumu pildīšanu," piebilda advokāts.

Lūsis apstiprināja, ka inkriminētais noziegums saistīts ar "Daugavpils siltumtīkliem" un iepirkumu "Siltumcentrāle Nr.3". "Būtībā vairāk vai mazāk - tā es to saprotu," piebilda advokāts.

Arī Spirinovska aizstāvis Regnārs Jansons aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa klients ticis aizturēts un vēlāk apcietināts. Tomēr Jansons uzsvēra, ka ir parakstījies par informācijas neizpaušanu, tāpēc viņš neatklāja, par kādiem nodarījumiem KNAB izmeklētāji Spirinovski tur aizdomās.

Savukārt Sorokina advokāts Arnis Ešenvalds bija pavisam mazrunīgs un atteicās sniegt jebkādus komentārus par šo lietu, jo klients neesot pilnvarojis viņu to darīt.

Tikmēr KNAB saistībā ar notikušo joprojām nesniedz nekādus komentārus. Kā skaidroja biroja preses pārstāvis Andris Vitenburgs, kriminālprocesā aizvien tiek veiktas neatliekamās procesuālās darbības, tāpēc izmeklēšanas interesēs KNAB nav tiesīgs sniegt detalizētu informāciju. "Tiklīdz tas netraucēs izmeklēšanas interesēm, KNAB varēs informēt sabiedrību par pieņemtajiem lēmumiem šajā krimināllietā," norādīja Vitenburgs.

Kā ziņots, KNAB darbinieki 1.februārī veica pārbaudi pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" administrācijā. Kā vēlāk skaidroja Vitenburgs, pārbaude bijusi saistīta ar kriminālprocesu par Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu.

Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka KNAB darbinieki uz laiku bija aizturējuši uzņēmuma vadītāju Laudiņu, kurš vēlāk tika atbrīvots. Tāpat KNAB darbinieki uzņēmumā izņēmuši dokumentus.

Šodien Kulakova atzina, ka darbā nav ieradies vicemērs Širjakovs, līdz ar to domes priekšsēdētāja pieļāva, ka izmeklētāji viņu varētu būt aizturējuši. Sazināties ar Širjakovu dažu pēdējo dienu laikā nav izdevies arī aģentūrai LETA.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas