Aizvadītā nakts vietām bijusi "tropiska"; ceturtdien turpināsies pamatīga svelme

Aizvadītajā naktī dažviet valsts centrālajā daļā gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par +20 grādiem un šādas naktis meteorologi mērenajos platuma grādos mēdz saukts par "tropiskām". Gaisa temperatūra plkst. 5 Rīgā bija +21,4 grādi, Saulkrastu apkaimē +21 un arī no Cēsīm netālajos Priekuļos - +20,6 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Arī citviet valstī nakts bijusi silta - +15..+19 grādu robežās.

Vietām Vidzemē nakts otrajā pusē izveidojas lielāki gubu mākoņi, kas atnesa pavisam lokālas lietusgāzes, tikmēr Igaunijas centrālajā daļā naktī plosījies pamatīgs negaiss, Vīlandē nepilnas stundas laikā nolija 18 litri ūdens uz kvadrātmetru.

Diena Latvijā būs saulaina un karsta. Šodien mazāka svelme būs jūras piekrastē, jo vējš pūtīs no ūdens pupses, bet krietni vairāk karstumu izjutīs Vidzemē, kur vakar temperatūra bija zemāka. Pēcpusdienā gaiss lielākajā valsts daļā sakarsīs līdz +28..+33 grādiem, bet daudzviet piekrastē +23..+27 grādi.

Vietām veidosies lielāki gubu mākoņi, kas var atnest lokālas pērkona lietusgāzes. Lielākā lietus iespējamība ir Zemgalē, Rīgas apkārtnē un Vidzemes rietumos.

Rīgā pārsvarā saulains laiks, pastāv iespēja, ka dienas vidū un pēcpusdienā kādu galvaspilsētas daļu skar īslaicīga lietusgāze un negaiss, tomēr iespējamība nav liela. Pūtīs lēns vējš, kas pēcpusdienā iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem. Gaiss sakarsīs līdz +29..+30 grādiem, bet pēcpusdienā līdz ar vēja virziena maiņu no Rīgas līča ieplūdēs vēsāks gaiss un temperatūra par dažiem grādiem pazemināsies.

Lai arī dažās vietās Latvijā šis varētu būt karstākais 6. augusts meteoroloģisko novērojumu vēsturē, nacionālais rekords netiks pārspēts, jo 1994.gada 6.augustā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +33,8 grādiem, arī Rīgā togad bija rekordkarsts - +32,5 grādi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas