Aizsardzības ministrija aicina Lāčplēša dienā nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti 2

Aizsardzības ministrija (AM) jau ceturto gadu aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu  lentīti stilizēta skaitļa 11 formā, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku.

Ministrija norāda, ka Latvijas armijas deviņdesmitās gadadienai veltītā logotipa centrālais elements ir stilizēts skaitlis 11 valsts karoga krāsās. Tas atgādina par 1919. gada 11. novembra uzvaru un līdzinās starptautiski atzītajam "victory" jeb uzvaras simbolam.

AM un Nacionālie bruņotie spēki logotipu izveidoja, attīstot Latvijas Neatkarīgās televīzijas 2007. gadā aizsākto tradīciju – aicinājumu Lāčplēša dienā pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta simbola formā, kas norāda uz 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.

Piemēram, Liepājā Tūrisma informācijas birojs (Rožu laukumā 5/6) paziņojis, ka tur var iegādāties lentītes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

varbūt lentīti nenāsā tāpēc, ka nav nekāda "victory".

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 08:57

madamLiepkoks

Šorīt pa ceļam uz skolu, uz darbu Liepājā radās iespaids, ka lentītes ir tikai man un maniem dēliem. Toties skaisti varēja vērot pretimnācēju reakciju. Neslēpšu - daļa skatījās kā uz dīvaiņiem. Turklāt paši latvieši.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 08:56

Latvijas ziņas