Aizpute piekritusi sadarboties ar Latvijas samariešu apvienību, Priekule vēl domā

Skrundas pašvaldība pirmā noslēgusi līgumu ar Latvijas samariešu apvienību par jaunu sociālo pakalpojumu viensētās dzīvojošajiem. Sarunas notikušas arī ar Aizputes un Priekules novadu, šodien raksta "Kursas Laiks".

Jaunās, speciāli aprīkotās mašīnas vēl tikai tiek būvētas, pastāsta projekta koordinators Viesturs Kleinbergs. Pirmā varētu būt gatava augusta beigās, septembra sākumā. Pavisam paredzētas 12 automašīnas.

Projekts paredz piecus teritoriālos aprūpes birojus. "Centrs būtu Skrunda, bet ne jau tikai Skrundai – tāpēc runāju arī ar Aizputi, jo 50 kilometros ap Skrundu ietilpst vai viss Aizputes novads, arī ar Kuldīgu, Saldu. Ja projekts aiziet visiem kopā, tas ir ar niecīgu līdzdalības maksājumu, bet pašu labklājībai un ilgtermiņā," pozitīvi noskaņota ir Skrundas Sociālā dienesta vadītāja Anda Vītola.

Būšot divu veidu autotransports – lielā mašīna ar dušu, veļasmašīnu, podologa aprīkojumu u.c., bet mazā mašīna nodrošinās "elementāru aprūpi", proti, aprūpētāja vizīti vai izlīdzēs ar transporta pakalpojumiem, varēs atvest produktus, medikamentus u.tml.

"Pašvaldības jau tagad tērē daudz vairāk, tie paši sociālie darbinieki visu dara, tad vēl pats cilvēks kaimiņam jāsamaksā, lai malku ienes, tikai neviens neskaita, cik tas kopā izmaksā, cik degviela tiek izlietota. Sociālie darbinieki nevar skriet kā universālie kareivji gan slimiem par nesējiem, gan skursteņus tīrīt un visādas citas lietas darīt. Katram savs. Ļoti ceru uz samariešu atbalstu," "Kursas Laikam" stāsta A. Vītola, atgādinot, ka sociālajiem darbiniekiem ir savs pienākumu loks.

Aizputes Sociālā dienesta vadītāja Mairīte Alfuse apliecina, ka principā novads devis piekrišanu. "Oficiāli līgumi vēl nav parakstīti, bet esam piekrituši. Nebūs tā, ka mēs uzreiz atmetīsim savu aprūpi, iesākumā tas dublēsies, jo teorētiski viss ir ļoti labi, bet negribas ticēt, ka viss tik raiti aizies. Jautājumi ir ārkārtīgi daudz, jo tāda veida pieredzes ar mobilo aprūpi nav. Tā būtu nepieciešama tieši tālajos laukos dzīvojošiem, pilsētā jau tomēr nodrošinājums ir labāks – pirts, veikali, aptiekas."

"Mēs esam meklējumos, sarunāt vēl neko nesarunājām. Nevar uzreiz lekt un teikt – jā, mums to vajag. Jāparunā ar cilvēkiem, ko viņi par to domā. Jāzina, cik tas izmaksās. Var cilvēkam solīt, ka piebrauks auto, kur varēs iet dušā nomazgāties, bet vai viņš rudenī, ziemā gribēs tur kāpt iekšā? Jāskatās, vai viņi ir gatavi paņemt klāt Vaiņodes novadu, varbūt vēl kādi piesakās šādam pakalpojumam, jo te vienkopus nav tik daudz to cilvēku, turklāt viņi ir "izkaisīti" pa visu novadu,” pārdomās dalās Priekules novada Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Gertnere.

Plašāku informāciju par projektu, kā arī novadu iedzīvotāju domas meklējiet šodienas, 14. augusta, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas