Aizdomas, ka pazuduši internetā saiskaitīto cilvēku dati

Pirmdien astoņi cilvēki sūdzējušies par to, ka saskaitījušies internetā, bet pie viņiem uz mājām ieradušies tautas skaitītāji, portālam diena.lv Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP). CSP un pētījumu uzņēmums GfK CR Baltic uzskata, ka pie vainas paši iedzīvotāji, norādot neprecīzu informāciju.

Kāda Jūrmalas iedzīvotāja, aizpildot tautas skaitīšanas anketas internetā, vēlāk sagaidīja tautas skaitītāju arī savā dzīvesvietā, un darbinieks paskaidroja, ka “anketas ir pazudušas un nepareizas”, tāpēc jāveic atkārtota skaitīšana, ziņo portāls Apollo.

Tautas skaitīšanu veic pētījumu firma GfK CR Baltic. Tās vadītāja Iluta Skrūzkalne norāda, ka GfK veic tautas skaitīšanu no 17. marta līdz 31. maijam, taču par tautas skaitīšanu internetā neatbild.

“Mūsu tautas skaitītāji saņem adreses no Centrālās statistikas pārvaldes un par šo datu kvalitāti atbild CSP,” tā I. Skrūzkalne. Viņa arī piebilst, ka interneta tautas skaitīšanā anketā pēdējais jautājums ir – vai esat saskaitījis visus mājiniekus?

“Ja cilvēks atbild, ka nē, tas nozīmē, ka mums ir jāpārbauda, vai tur nedzīvo vēl kāds. Mēdz būt arī neatbilstošas adreses, piemēram, cilvēki uzrāda, ka dzīvo garāžās, tāpat norāda, ka ir valsts prezidenti vai deputāti,” skaidro I. Skrūzkalne.

Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs Aldis Brokāns pieļauj, ka persona par sevi interneta skaitīšanā sniegusi neprecīzu informāciju. “Ja pārvaldei rodas šaubas, tad pie cilvēka var ierasties tautas skaitītājs,” viņš paskaidro.

Iedzīvotāja norādīja, ka 12. martā, autorizējoties ar Swedbank internetbankas parolēm, aizpildīta anketa par sevi un ģimenes locekļiem. Pēc saskaitīšanās parādījās paziņojums, ka anketas aizpildīšana noritējusi veiksmīgi un dati ir saglabāti.

Tomēr sestdien, 19. martā, ieradies arī tautas skaitītājs. Jautāts, kāpēc jāveic atkārtota skaitīšana, ja anketa jau ir aizpildīta internetā, tautas skaitītājs paskaidroja, ka “dati ir pazuduši un nepareizi”, tāpēc jāskaitās atkārtoti.

Identiska situācija bijusi arī lasītājas kaimiņiem. Arī kaimiņi izmantoja iespēju saskaitīties internetā, tomēr sagaidīja savā dzīvesvietā tautas skaitītāju, kurš iedzīvotājus “skaitījis” atkārtoti.

Ar tautas skaitīšanu nodarbojas 1960 tautas skaitītāji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas