"airBaltic" vietā varētu dibināt jaunu aviokompāniju

Ceturtdien, 22. septembrī, valdība ārkārtas sēdē nolēma strādāt pie trīs tālākās rīcības scenārijiem – proporcionāla airBaltic pamatkapitāla palielināšanas, piedaloties abiem akcionāriem, valsts īpašumā esošo airBaltic kapitāldaļu pārdošanu investoram, kā arī jaunas nacionālās aviokompānijas dibināšanu, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Lai varētu īstenot pirmo scenāriju, Baltijas Aviācijas sistēmām (BAS) nekavējoties jāizpilda visas valdības noteiktās prasības, tostarp arī jāiesniedz apliecinājums, ka BAS patiesā labuma guvēju rīcībā ir pietiekami resursi, ko ieguldīt airBaltic kopā ar valsts ieguldījumu. Konceptuālu atbalstu šim scenārijam valdība paudusi jau 23. augustā, taču šajā laikā BAS, neskatoties uz publiski pausto piekrišanu, nav spējusi izpildīt valdības prasības, norāda Panke.

Savukārt, lai varētu īstenot otro scenāriju, būtiski ir panākt vienošanos par valdībai pieņemamu tās īpašumā esošo airBaltic kapitāldaļu pārdošanas nosacījumiem. Sarunas ar BAS par šo divu scenāriju īstenošanas iespējām organizē valdības konsultants Prudentia.

Lai izpētītu trešā scenārija īstenošanas iespējas, valdība šodien lēma piesaistīt starptautiski atzītus aviācijas ekspertus, kas sniegs konsultācijas par jaunas aviokompānijas izveides juridiskajām, finansiālajām un tehniskajām sekām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas