Aicina veidot barotavas putniem no otrreiz izmantotiem materiāliem

Latvijas Ornitoloģijas biedrība izsludinājusi konkursu, kurā ikvienu aicina sagatavot putnu barotavu no otrreiz izmantotiem materiāliem. Darbus konkursam var iesniegt elektroniski līdz 28. februārim.

Lai piedalītos konkursā, nepieciešams sagatavot barotavu no iepakojuma materiāliem un priekšmetiem, kas savu mūžu nokalpojuši. Gatavā barotava jānofotografē un kopā ar barotavas pieteikuma anketu (atrodama www.lob.lv) jānosūta biedrībai līdz 2015. gada 28. februārim, vēstīts Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) interneta mājaslapā.

"Klāt ziema. Tas ir aukstākais un grūtākais laiks, kad varam mūsu lidojošajiem draugiem palīdzēt, pabarojot tos ar dažādiem putnu našķiem: sēkliņām, taukiem, speķi, graudiem, žāvētiem augļiem un riekstiem. Lai cienastu sakārtotu, vislabāk noder putniem piemērota barotava. Ir iespējams iegādāties īpaši gatavotas. Taču labu un izturīgu barotavu, turklāt - ātri, iespējams sagatavot paša spēkiem mājās no bieži vien vairs nevajadzīgiem priekšmetiem: piena pakām, PET pudelēm un sietiņiem un citiem materiāliem," skaidro konkursa organizatori.

Lai noteiktu, kura ir labākā, tiks vērtēta barotavas funkcionalitāte, vizuālais noformējums un izmantotie materiāli. Papildus punktus saņems barotavas, kuras tiks izmantotas putnu barošanai.

Vērtēšana notiks četrās vecuma grupās, un tiks noteikti katras grupas trīs labāko darbu autori.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas