Aicina pieteikties psihosociālās rehabilitācijas nometnēm ''Spēka Avots''

Šogad vairāk nekā 500 cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma ''Spēka Avots'', kuru īsteno Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība ''Dzīvības koks''.

Līdzekļi rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā – maratonā ''Dod pieci'', kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv.

Biedrība ''Dzīvības koks'' aicina cilvēkus, kuri zina, kā tas ir - izdzirdēt diagnozi ''ļaundabīgs audzējs'', kad vienā mirklī dzīve sagriežas bezcerības, baiļu un vēlmes dzīvot mutulī, pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmā ''Spēka Avots''. Programma ir pasākumu kopums, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī ļauj uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan psihoemocionāli, gan praktiski. Programma (nometne) notiek 5 dienu garumā, tā ir ļoti intensīva, kurā kā grupu vadītāji un lektori piedalās psihoterapeiti, psihologi, mākslas terapeiti, onkologi, imunologi, fizioterapeiti un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.

Kā uzsver biedrības ''Dzīvības koks'' vadītāja Gunita Berķe, ļoti svarīgi ir tas, ka šogad rehabilitācijā varēs piedalīties tik daudz cilvēku, jo iepriekšējos gados ierobežoto finanšu resursu dēļ tas nebija iespējams. ''2016. gadā bijām spiesti atteikt cilvēkiem, jo līdzekļus varējām atvēlēt tikai divām programmām. Līdzekļi, kas tika vākti labdarības maratona ietvaros, tiek novirzīti tieši psihosociālās rehabilitācijas programmu īstenošanai, un līdz šim, bez īpašas izziņošanas, programmā jau pieteikušies vairāk nekā 80 cilvēki no visas Latvijas. Tomēr šobrīd biedrībai vēl joprojām ir svarīgs mērķis - psihosociālās rehabilitācijas centra izveide, kur rehabilitāciju varētu nodrošināt mērķtiecīgi un pēctecīgi visa gada garumā''.

Vēl svarīgi pieminēt, ka šogad tiks īstenota īpaša programma vecākiem, kuru bērni, saskārušies ar onkoloģiju, kā arī viena programma, kurā kopā ar cilvēku, kurš slimojis ar vēzi, varēs piedalīties dzīves biedrs/ dzīves draugs. Vēzis ir slimība, kas skar visu ģimeni, bieži vien tieši tuvie cilvēki ir lielākā neziņā, kā palīdzēt dzīvot tālāk. Katrā nometnē maksimālais dalībnieku skaits ir 24, līdz ar to aicinām visus interesentus pieteikties savlaicīgi. Šis skaits izvēlēts, lai nodrošinātu kvalitatīvu rehabilitācijas procesu un pēc iespējas lielāku individuālo pieeju.

Kopumā šogad paredzēts īstenot 21 psihosociālās rehabilitācijas programmu. ''Liela pateicība jāizsaka mūsu ilggadējā un uzticamā partnera, viesu nama ''Orinoko'' (Kokneses novads) vadībai un kolektīvam, kuri uzņēmušies palīdzēt mums īstenot programmu pilnā apmērā'', uzsver G.Berķe, ''bet vislielākais paldies noteikti pienākas maratona ''Dod pieci'' īstenotājiem un ziedotājiem, bez kuru entuziasma, darba un iesaistes tas viss nebūtu iespējams!''

Svarīgi: Psihosociālās rehabilitācijas programmā var pieteikties ikviens, kas vēlas pārvarēt neziņu, kas nāk līdz ar slimību. Lai to izdarītu, norādītajā adresē jāizvēlas vēlamais rehabilitācijas programmas laiks, jāizpilda pieteikuma forma, kā arī jāuzraksta motivācijas vēstule, kurā aprakstīts, kāpēc ir nepieciešama šāda rehabilitācija un ko vēlaties iegūt no dalības šajā programmā.

Pieteikuma forma ir atrodama šeit: http://pieteikties.spekaavots.lv/?lapa=pieteikums

Savukārt, 12. septembrī pulksten 17.30 Liepājas Sociālā dienesta mācību klasē (Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā) onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļa aicina uz tikšanos ar kompānijas "Forever Living" pārstāvēm Solvitu Mertenu un Vilmu Kraukli un sarunu par alveju un tās izmantošanu veselības stiprināšanā.

Bitenieks Aivars Leperts izvērtēs aizvadīto sezonu un neliegs padomus medus pielietošanā. Līdz šim pārsteidzošākā recepte bijusi medus uz svaiga gurķa šķēlītes desertā, stāsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska.

Biedrības Liepājas nodaļa uz tikšanos pulcējas katra mēneša otrajā otrdienā pulksten 17.30 Sociālā dienesta mācību klasē. Papildus informācija, to skaitā par iespēju saņemt krūts protēzes, zvanot pa tālruni 28343138.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas