Aicina pieteikties konkursam "Gada jaunais autovadītājs 2013"

Jaunieši vecumā no 16 līdz 18  gadiem var  pieteikties konkursam "Gada jaunais autovadītājs 2013". Tā ir unikāla iespēja topošajiem autovadītājiem gūt pieredzi potenciāli bīstamu situāciju novēršanai uz ceļa. Konkursu jau ceturto gadu rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un "Zebra" sadarbībā ar "Statoil", DBS un "GoodYear" atbalstu rīko konkursu.

Nelaimes gadījumi, tostarp ceļu satiksmes negadījumi, kurus būtu iespējams novērst, ik gadu Latvijā atņem ap 70 dzīvību jauniešiem vecuma grupā ar visaugstāko mirstību ārējo cēloņu dēļ -  no 15 līdz 19 gadiem. Dalībai konkursā ir trīs nosacījumi:

1.    jābūt vecumā no 16 līdz 18 gadiem
2.    jābūt braukšanas mācību atļaujai, tā sauktajām, "baltajām tiesībām";
3.    jāzina ceļu satiksmes noteikumi un puslīdz jāprot vadīt auto.

Konkursa dalībnieki, kuri veiksmīgi atbildēs uz pirmās kārtas jautājumiem interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv, var izvēlēties sev piemērotu pusfināla norises vietu un laiku.   Šogad tās ir sešas pilsētas – Kuldīga (20. jūlijs), Gulbene (27. jūlijs), Valmiera (9. augusts), Bauska (24. augusts), Liepāja (31.augusts) un Rīga (14. septembris). Katrai pusfināla kārtai kvalificējas 30 labāko rezultātu īpašnieki, kuri turpina cīņu, pierādot savas drošas braukšanas iemaņas. Prasme braukt, neradot draudus sev un citiem, kā arī spēja rast risinājumus nestandarta situācijās, ir galvenie kritēriji 2. kārtas uzdevumiem.

Katra pusfināla pirmo piecu vietu ieguvēji 5. oktobrī startēs lielajā finālā Biķernieku trasē Rīgā, kur uzdevumi būs īpaši atraktīvi un gada labākā jaunā autovadītāja cienīgi.

Šogad konkursa uzvarētājiem nodrošināts īpaši liels balvu fonds: velosipēdi no X-Sports, "Statoil" degviela 350 latu vērtībā, "Good Year" riepas un dāvanas arī no citiem atbalstītājiem.

"Galvenais, ko jaunieši iegūst, piedaloties konkursā, ir atraktīva un pilnīgi droša pieredze, kas sagatavo topošos autovadītājus īstajai dzīvei un noteikti pozitīvi ietekmē arī kopējo braukšanas kultūru Latvijā," stāsta idejas autors, TV raidījumu "Zebra" un "Ātruma Cilts" veidotājs Pauls Timrots.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas