Aicina neveikt nepamatotus maksājumus

Aizvadītā gada nogalē, reaģējot uz joprojām no iedzīvotājiem pienākošiem pieteikumiem par datordrošības incidentiem, kad tiek bloķēts datora palaišanas process un it kā Valsts policijas vārdā pieprasīts samaksāt sodu, lai atjaunotu datora darbību, uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocess uzsākts 2012.gada 21.decembrī pēc Krimināllikuma 244.panta "Par nelikumīgām darbībām ar automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm".

Šobrīd noskaidrots, ka "datorvīrusam" ir vismaz trīs paveidi, kas atkarībā no lietotāja IP adreses teritoriālās piederības uzrāda šīs valsts tiesībsargājošās iestādes logo, maldinot par kāda pārkāpuma konstatāciju un nepieciešamību samaksāt sodu datora atbloķēšanai. Viens no šāda "datorvīrusa" paveidiem paredzēts 33 valstīm, tostarp arī Latvijai.

Jau vēstīts, ka aizvadītā gadā vairākos Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņos ir vērsušies iedzīvotāji ar informāciju, ka, apmeklējot dažādas mājas lapas internetā, uz datora ekrāna parādījies "logs" ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudas sods.

Ja saņemat šādu informāciju savā datorā, nekādā gadījumā neveiciet maksājumus, jo Valsts policija šādā veidā neveic ne sodu uzlikšanu, ne arī to piedziņu. Šādā gadījumā ieteicams sazināties ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju, zvanot pa tālruni 67085858.

Ja tomēr esat veicis maksājumu, sazinieties ar PaySafe (palīdzības dienesta tālrunis Latvijā 80004278 darba dienās 12:00-20:00) pēc iespējas ātrāk un lūdziet apturēt maksājumu, jo maksājums no Jums pieprasīts nepamatoti (nepieciešams čeks un PaySafe numurs).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas