Aicina kļūt par Jauniešu Saeimas deputātiem

Jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti reģistrēties sacensībai, lai kļūtu par 2012.gada Jauniešu Saeimas deputātiem.

100 pārliecinošāko ideju autori aprīļa beigās pulcēsies Saeimā, lai no parlamenta tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev svarīgiem jautājumiem. Iepazīstot parlamenta darbu klātienē personiski, jauniešiem būs iespēja iegūt jaunus iespaidus un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

Pieteikties projektam un balsot par idejām līdz 17.martam varēs Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapā "www.jauniesusaeima.lv". Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var ikviens, kam ir portāla "www.draugiem.lv" profils.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) aicinu jauniešus iesaistīties Jauniešu Saeimas vēlēšanās, jo ikviena deputāta ceļš uz Saeimu sākas ar iesaistīšanos, savu ideju un spēju apliecināšanu un pierādīšanu saviem domubiedriem, kolēģiem un oponentiem. "Nebaidieties izteikt savas domas un idejas, uzdot visdažādākos jautājumus, jo drosme, degsme un vēlme izzināt ir tās īpašības, kuras piemīt Latvijas jauniešiem, - tās palīdzēs sasniegt jūsu izvirzītos mērķus un karjeras virsotnes," sacīja Āboltiņa.

100 jaunieši, kuru idejas gūs vislielāko balsu skaitu, kļūs par 3.Jauniešu Saeimas deputātiem. Jauniešu idejas tiks izmantotas deklarāciju projektiem, par kuriem ievēlētie deputāti varēs iesniegt priekšlikumus un par noslēguma dokumentu vienoties, debatējot Saeimā.

Savukārt 26.aprīlī ievēlētie Jauniešu Saeimas deputāti sanāks Saeimas namā, lai strādātu nozaru komisijās, kuras vadīs Saeimas deputāti - komisiju priekšsēdētāji - kopā ar līdzpriekšsēdētājiem no jauniešu vidus. Jauniešu Saeimas Prezidijs apstiprinās Jauniešu Saeimas sēdes darba kārtību, savukārt sēdes vadīs Āboltiņa.

Jauniešu Saeima notiks jau trešo reizi. Pasākumu rīko Saeima kopā ar biedrību "Latvijas Bērnu forums".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas