Aicina informēt par nezināmām vai pamestām karavīru apbedījuma vietām

Valsts svētku nedēļā aizsardzības ministrs Artis Pabriks aicina Latvijas iedzīvotājus informēt Aizsardzības ministriju par visām līdz šim nezināmām vai pamestām karavīru apbedījuma vietām.

"Es aicinu visus Latvijas iedzīvotāju sniegt informāciju, ja ir zināms, ka jūsu īpašumos apbedīti karavīri. Nav svarīgi, vai tie ir latvieši, vācieši, vai krievi, kādā formas tērpā un zem kāda karoga karavīri cīnījušies. Svarīgi ir apzināt šīs vietas un nākotnē rast iespēju šos cilvēkus pārapbedīt pienācīgā vietā, lai mūsu zemē vairs nebūtu neviena nezināma un ģimenei zuduša kareivja," uzsver Pabriks.

Aizsardzības ministrs uzskata, ka civilizētai nācijai jāspēj parādīt cieņa ne tikai saviem, bet arī pretinieku karavīriem: "Mēs vēlamies, lai pret svešumā zudušiem latviešu karavīriem viņu atdusas vietā izturētos ar cieņu. Arī pretinieku karavīriem ir bijušas ģimenes, un goda izrādīšana pret kritušo karavīru ir cieņas apliecinājums arī viņa tuviniekiem. Mēs varam rādīt pozitīvu piemēru," norāda Pabriks.

Aizsardzības ministrija apkopos informāciju, lai tālāk risinātu sarunas ar citu valstu diplomātiem par šo karavīru pārapbedīšanu vai kapa vietu sakopšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas