Aicina iesūtīt fotogrāfijas, lai veidotu dzīvi apliecinošu un iedvesmojošu fotogaleriju

Sagaidot 4. februāri - Pasaules pretvēža dienu, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" uzsāk vērienīgu akciju "Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!", kas turpināsies līdz 20. februārim. Ikviens tiek aicināts sūtīt iedvesmojošas fotogrāfijas, labus vārdus uz e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, lai veidotu kolāžu kā uzmundrinājumu pacientiem un tuviniekiem.

Sagaidāmais rezultāts - kopīgi izveidota kolāža kā uzmundrinājuma, atbalsta un sapratnes zīme visiem, kuriem ir jāiztur pārbaudījums "vēzis", stāsta projektu vadītāja Gunita Berķe. "Latvijā ik pēc 10 minūtēm, kāds cilvēks saskaras ar diagnozi – vēzis. Tā ir slimība, kas novājina cilvēku ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Un tie nav tikai pacienti, tie ir arī tuvinieki- vīri, sievas, bērni, mazbērni, brāļi, māsas, draugi, darba biedri. Izveidoto kolāžu izvietosim slimnīcās un vietās, kur tā varētu dot vislielāko iedvesmojošo ieguldījumu."

Iedvesmojošas fotogrāfijas un stāstus akcijai „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!” var sūtīt jau no šodienas, 1.februāra, un pirmie darbi jau ir apskatāmi internetvietnē www.dzivibaskoks.lv un www.draugiem.lv "Dzīvības koka" lapā. Akcijas fotogrāfijas un stāstus aicinām iesūtīt līdz 20. februārim.

Latvijā joprojām 50-60% onkoloģisko saslimšanu atklāj novēloti- III, IV stadijā, kad ārstēšana vairs nevar būt efektīva. Galvenais iemels- novēlota vēršanās pie ārsta. Krūts vēža skrīningu izmantojušas tikai 20% sieviešu, kas saņēmušas uzaicinājumu, savukārt dzemdes kakla skrīninga izmeklējumus veikušās tikai 13% no uzaicinātajām sievietēm.

Par vienu no savām prioritātēm "Dzīvības koks" ir izvirzījis psihosociālās rehabilitācijas programmas ieviešamu vēža pacientiem Latvijā. Ziedot "Dzīvības kokam" iespējams gan portālā www.ziedot.lv , gan "Dzīvības koka" labdarības interneta portālā www.percunziedo.lv .

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas