Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina Baltijas valstīs ierobežot tabakas industrijas ietekmi

Nepieciešams nekavējoties rīkoties, lai ierobežotu tabakas industrijas ietekmi, šodien pēc Baltijas valstu tabakas un alkohola kontroles koalīcijas iniciatīvas grupas pārstāvju pirmās tikšanās žurnālistiem norādīja Latvijas Pretsmēķēšanas koalīcijas pārstāvis narkologs Jānis Caunītis.

Viņš akcentēja, ka tabakas industrija ir integrējusies gandrīz visās darba devēju organizācijas, kas pierāda, kāda ir šīs nozares ietekme.

Tabakas industrijas pārstāvji, reaģējot uz jebkuru ierosinājumu ierobežot tabakas reklāmu, norāda, ka tas ierobežo cilvēku tiesības. Tādējādi tiek novilcināts laiks, lai, piemēram, Latvijā kavētu grozījumu pieņemšanu likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", uzskata Caunītis.

Šie grozījumi paredz striktus tabakas reklāmas, kā arī smēķēšanas ierobežošanu.

Latvijas Pretsmēķēšanas koalīcijas pārstāvis uzsvēra, ka katru sekundi pasaulē smēķēšanas izraisīto veselības problēmu dēļ mirst vairāki cilvēki. Tāpēc jārīkojas ir nekavējoties.

Baltijas valstu tabakas un alkohola kontroles koalīcijas viens no uzdevumiem ir panākt tabakas reklāmas aizliegumu, tabakas akcīzes celšanu un smēķēšanas aizliegumu sabiedriskajās telpās, norādīja Caunītis. Jāpanāk, lai visās Baltijas valstīs tiktu ievērojami un vienlaicīgi paaugstināts akcīzes nodoklis tabakas izstrādājumiem līdz citu Eiropas Savienības valstu līmenim.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas