Aicina atbalstīt mūzikas skolas, tostarp Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu

Gaidot Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons, tirdzniecības parks Alfa un Mārtiņa Freimaņa fonds aicina atbalstīt Latvijas mūzikas skolas, vēstīts Mārtiņa Freimaņa fonda mājaslapā www.mff.lv.

Vispirms t/p Alfa aptaujāja Latvijas mūzikas skolas par to, kas tām nepieciešams, lai sekmētu kvalitatīvu mūzikas apguvi. Tika saņemts 41 iesniegums. 30. janvārī t/p Alfa kopā ar Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvi – dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču – izvēlējās trīs skolas, kurām palīdzēt īpašā labdarības akcijā. Tās būs Varakļānu mūzikas un mākslas skola, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skola. Piedalīties aicināts jebkurš, kuram rūp Latvijas mūzikas un jauno mūziķu nākotne.

Šādu akciju t/p Alfa rīko jau otro gadu, bet šogad tajā iesaistījies arī Mārtiņa Freimaņa fonds, kura mērķos ietilpst arī jauno mūziķu atbalsts. Fonda pārstāvis Guntars Račs uzsver, ka izvēlēties trīs skolas bijis ļoti grūti. Tas savukārt licis domāt, kā mūzikas skolas atbalstīt arī pēc akcijas. Mārtiņa Freimaņa fonds visām izvēlētajām mūzikas skolām dāvinās Mārtiņa Freimaņa 50 labāko dziesmu nošu grāmatas.

Varakļānu mūzikas un mākslas skola, kurā mācās 130 skolēnu. Tai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar novada skolām. Audzēkņi daudz koncertē un piedalās konkursos gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Skolai visvairāk nepieciešamas klavieres, nošu pultis un notis.

Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā mācās 331 skolēns - 24 no tiem apgūst sitaminstrumentus. Kvalitatīvu spēles apguvi traucē nepietiekams instrumentu daudzumus. Ja tas nepalielināsies, nākamajā gadā sitaminstrumentu nodaļā jaunus audzēkņus uzņemt nebūs iespējams. Vajadzīgi divi bungu komplekti, marimba un ksilofons.

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā mācās 110 audzēkņu. To skaitā ļoti spējīgs akordeonists, kurš sevi pierādījis dažādos konkursos. Talantīgais audzēknis radījis Jāzepa Vītola 150. dzimšanas dienai veltītu tautasdziesmas apdari, kas jau kļuvusi par Valmieras Mūzikas skolas kora neatņemamu repertuāra sastāvdaļu, taču viņam nav sava akordeona. Skolai nepieciešams 120 basu akordeons ar baritoniem, 1/8 vijole, 4/4 vijole, flauta, baritona saksofons.

Akcijā ir spēkā līdz 16. martam un tajā var piedalīties ikviens. Noderēs gan lietoti, gan jauni mūzikas instrumenti, notis un pultis, gan finansiāls atbalsts. Ziedošanai paredzētos mūzikas instrumentus un notis akcijas atbalstītāji aicināti nogādāt t/p Alfa (Brīvības gatve 372) informācijas centrā. Akcijas noslēgumā tie tiks nogādāti atbalstītajām mūzikas skolām.
 
Ziedotāju ērtībai Mārtiņa Freimaņa fonds piedāvā ziedojumu tālruni. Piezvanot uz numuru 90006481, tiek ziedots 1,42 EUR. Tāpat ziedojumus iespējams pārskaitīt uz Mārtiņa Freimaņa fonda kontu – LV57HABA0551030362513, reģ. nr. - 40008173605. Ziedojuma mērķī jānorāda: ATBALSTS MŪZIKAS SKOLĀM. Iespējams norādīt konkrētu mūzikas skolu, kurai ziedojums veltīts. Ziedotāji var pieteikties arī rakstot uz info@mff.lv vai zvanot 67409924, lai saskaņotu ziedojuma nodošanu kādai no akcijai izvēlētajām mūzikas skolām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas