Āboltiņa: Valstij būtu jāveicina mākslīgo apaugļošanu demogrāfijas veicināšanai

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) uzskata par nozīmīgu izskanējušo ierosinājumu, ka valsts varētu atbalstīt mākslīgo apaugļošanu ģimenēm, kurām nevar būt bērnu, lai tādejādi veicinātu demogrāfisko izaugsmi.

"Tas ir jāveicina, lai, pirmkārt, jauniem cilvēkiem un jaunām ģimenēm iespēja aiziet uz bezmaksas konsultāciju, un tad, ja tas ir nepieciešams, varētu šādu procedūru veikt," ceturtdienas rītā intervijā LTV raidījumam Labrīt, Latvija! sacīja S. Āboltiņa.

Kā piemērs tika minēta Igaunija, kur valsts bez maksas nodrošina vienu šādu procedūru.

Viņa norādīja, ka materiālais stimuls nav vienīgais, kāpēc dzimst bērni. "Bērni dzimst arī kara laikā, kad ir daudz grūtāk. Bērni dzimst arī pēc kara. Protams, it īpaši šodienas apstākļos dzīvojot, katrs no mums grib redzēt, cik ļoti svarīga ir šī materiālā pasaule. Ejot skolā, cik bērniem šīs lietas ir svarīgas. Tas ir svarīgi. Taču tas nav vienīgais stimuls, kāpēc dzimst bērni," teica S. Āboltiņa.

S. Āboltiņa pauda uzskatu, ka bērnu dzimstības jautājumā ir jābūt pārliecībai par bērnudārzu pieejamību, kā arī bērnu tālāko izglītību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas