Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

88 procenti vecāku nejūt reālu atbalstu no valsts

88% vecāku nejūt reālu atbalstu no valsts un nejūtas droši radīt vēl kādu bērnu ģimenē, liecina Māmiņu kluba veiktā aptauja.

65% aptaujāto atzina, ka būtu gatavi vēl vienam bērnam, ja būtu lielāki pabalsti un nozīmīgāks finansiālais atbalsts no valsts puses. Vairāk nekā 40% atzīmēja, ka uz vēl vienu bērnu ģimenē izšķirties palīdzētu ierobežojumu atcelšana strādājošajiem vecākiem.

37% aptaujāto uzskata, ka izšķiroša loma dzimstības pieaugumam būtu, ja veidotos labāka situācija darba tirgū, lielākas karjeras iespējas jaunajiem vecākiem, 33 % aptaujāto ir pārliecināti, ka situāciju mainīt varētu bērnudārzu pieejamība un neapliekamā iztikas minimuma paaugstināšanu par katru bērnu.

25% aptaujāto vēlētos lielākus atbalsta pasākumus daudzbērnu ģimenēm.

20% aptaujāto atzina, ka jaunajām ģimenēm palīdzētu arī izdevīgāki īres nosacījumi mājoklim

68 % aptaujāto uzskata, ka šķērslis vēl vienam bērnam ir mazie finanšu resursi ģimenē, 45% vecāku baidās, ka nespēs atgriezties darba tirgū, 32 % par būtisku bremzējošu faktoru uzskata sava mājokļa trūkumu.

Jautāti par to, vai vecāki zin, kādus atbalsta pasākumus paredzējusi valsts ģimeņu un bērnu atbalstam tuvāko gadu laikā, 40% atzina, ka ir iepazinušies ar ģimenes valsts politikas pamatnostādnēm un plānotajiem atbalsta pasākumiem. 30%, savukārt, ir pārliecināti, ka nekas nav plānots ģimeņu atbalstam, bet 23% no aptaujātajiem kaut ko dzirdējuši, bet netic šo pasākumu īstenošanai. 4% neko nezina un lielākoties uzskata, ka vienīgais plānotais pasākums ir pabalstu atcelšana pavisam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas