6. maijs būs oficiāla brīvdiena 6

2013.gadā pirmdiena, 6.maijs ir brīvdiena, atgādina Labklājības ministrija (LM).

To paredz likums Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Proti, ja svētku dienas — 4.maijs un 18.novembris — ir sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Vienlaikus LM atgādina, ka pērn valdība pieņēma lēmumu 2013.gadā pārcelt divas darba dienas decembrī - pirmdienu, 23.decembri, pārcelt uz sestdienu, 14.decembri, bet pirmdienu, 30.decembri, - uz sestdienu, 28.decembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.
 
Pārceļot šīs darba dienas, būs iespējams nodrošināt darba nedēļas nepārtrauktību tajā nedēļā, no kuras darba diena būs pārcelta. Ģimenēm tā būs iespēja vairāk laika pavadīt kopā, savukārt iedzīvotājiem - lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajā nedēļā, no kuras darba diena pārcelta.

Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.

Iepriekšminēto paredz 2012.gada 25.aprīlī valdībā apstiprinātais Ministru kabineta rīkojums Nr.195 Par darba dienu pārcelšanu 2013.gadā.

Atgādinām, ka saskaņā ar Darba likumu darba laiks ir laika posms no darba sākuma līdz beigām, kura ietvaros darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā, izņemot pārtraukumus darbā. Darbinieka normālais dienas darba laiks nedrīkst pārsniegt astoņas stundas, bet normālais nedēļas darba laiks – 40 stundas.

Darba laika sākumu un beigas nosaka darba kārtības noteikumos, maiņas grafikos vai darba līgumā. Ja darba devējs vienu darba dienu, kas ir starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, nosaka par brīvdienu un pārceļ to uz sestdienu tajā pašā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros, darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu. Nedēļas atpūtas laika ilgums pārcelšanas gadījumā nedrīkst būt īsāks par 35 stundām pēc kārtas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Sviests

Liene, bamsli dzeri Tu. Bet ir cilvēki kuri vēlas pavadīt biežāk savu brīvo laiku kopā ar ģimeni un bērniem. Ja pienākas brīvs, tad pienākas. Bet ja neiziešu uz darbu, atlaidīs, vai pēc Latvijas likumdošanas tas ir pareizi?

pirms 7 gadiem, 2013.04.19 16:10

Liene

Kas jums traucē neiet uz darbu? Dzeriet savu bamslīti un priecājaties par dzīvi bezrūpībā.

pirms 7 gadiem, 2013.04.17 20:39

Sviests

sviestam. Atvaino, bet sarkanie datumi ir sarkanie.. Tāpēc nevajag.. Un ja ir virsstundas, tad par tām ir godīgi jāsamaksā... Ja pats esi vadītājs, tad protams nosaki pats savas brīvdienas un par algu vari nesūdzēties...

pirms 7 gadiem, 2013.04.17 09:01

Nedaudz jau tie privātie pārspīlē, ja ir brīvdiena, tad jāļauj jau būtu tam strādnieciņam atpūsties. Dažiem vaditājiem jau tas palicis par hobiju nodarbināt strādniekus svētku dienās.Un tad brīnamies ,ka Latvijā , tik maz patriotu. Tada jau laikam to vadītāju politika.

pirms 7 gadiem, 2013.04.17 07:24

sviestam

Nu budžeta iestādēm jau varētu būt ,kaut visas brīvdienas,bet privātos uzņēmumos strādājošiem jau tā naudiņa ir pašiem janopelna un ja būs čupām brīvdienas, tad kad ta strādās un pelnīs.

pirms 7 gadiem, 2013.04.16 16:00

Sviests

Vaiņodē "Daiļrade koks" atstrādās vienalga šo dienu, kā jau tas bija ar Lieldienu brīvdienām, lai gan bija sarkanas un skaitījās Valsts atmaksātas...

pirms 7 gadiem, 2013.04.16 15:08

Latvijas ziņas