28. novembra "Kursas Laikā": Durbeniece Gunta Inte lappusi garu krustvārdu mīklu pieveic trīs minūtēs

Pirmdienas, 28. novembra, "Kursas Laikā" lasiet:

  • Laika pavadīšana patīkamā sabiedrībā un trenējot atmiņu – tā savu kopā nākšanu raksturo pulciņš durbenieču. Jau vairākus gadus interesenti reizi divās nedēļās sanāk kopā. Pašlaik pulciņā ir astoņas galvenokārt pensijas vecuma dāmas, stāsta Gunta Inte, Olga Pavlova un Rita Vecvagare. Gunta Inte – "Kursas Laika" karikatūrā.

  • Aizputes novadpētniecības muzeja un Tūrisma informācijas centra vadītāja Jolanta Berga pēc prakses Vācijā jūtas iedvesmota jaunām idejām.

  • Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas vecākā inspektora Andra Galkina un suņa Tīno darbdienas rit Liepājā. Tur strādā arī viņu kolēģi – inspektors Mareks Ruperts ar Hilariju un inspektors Austris Liparts ar Heidiju. Robežsargi stāsta, kā paiet viņu ikdiena un ko dienestā dara suņi.

  • Izdevuma "Putnadārza cimdi" autore, priekulniece Velta Jeroņina ir viena no daudzajām, kuras darbu ir atzinīgi novērtējusi pašvaldība. "Kursas Laiks" apkopo visus, kam pašvaldība izteikusi pateicību 18. Novembrī.

  • Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vispārīgo zinātņu lasītavā apmeklētāji var iepazīties ar plašu šaha grāmatu un periodikas izdevumu izstādi, kas veltīta izcilā Latvijas lielmeistara, astotā pasaules čempiona (1960.–1961.) Mihaila Tāla 75. dzimšanas dienai. Pavisam negaidot, noskaidrojās, ka šī izstāde sasaucās ar vēl vienu nozīmīgu notikumu Latvijas šaha vēsturē: pirms 120 gadiem, 1891. gada rudenī, tieši Liepājā ir izdota pirmā (!) šaha grāmata Latvijā – Karla Kupfera (Carl Kupffer) “30 ausgewahlte Schachpartien von Carl Kupffer”. Kas ir K. Kupfers un kāda ir viņa loma Liepājas šaha dzīvē, pēta "Kursas Laika" šaha nodaļas vadītājs Ģedimins Salmiņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas