23. novembra "Kursas Laikā": No Šēferiem laivotāji uzzina, cik lieliska un interesanta upe ir Bārta

Trešdienas, 23. novembra, "Kursas Laikā" lasiet:

  • Anna un Turaids Šēferi, lai arī nomainījuši pilsētas dzīvokli pret lauku mājām Nīcas novadā, nav zaudējuši aktīvo dzīves pozīciju. Gluži otrādi – viņi mudina iesaistīties, izmēģināt un nesēdēt malā arī citus. Ar Šēferu veidotā uzņēmuma "Sofijas laivas" starpniecību laivotāji no visas Latvijas uzzina, cik lieliska un interesanta upe ir Bārta. Neuzbāzīgi, taču saistoši viņi prot uzrunāt gan vecus, gan jaunus, ieinteresējot par novada un tuvējās apkārtnes vēsturi.

  • Nīcas novada pašvaldībā iedzīvotāji vērsušies ar sūdzībām, ka no topošās biogāzes koģenerācijas stacijas līdzās zivju pārstrādes rūpnīcai plūst nelāgas smakas. Pārbaudīt situāciju ieradušies Valsts vides dienesta speciālisti.

  • Pajūgu braukšana ir sporta veids ar senām tradīcijām – kungiem jābūt cilindros vai vismaz hūtēs, dāmām – žaketēs, arī cimdiem un pātagai jābūt. Pajūgu braukšanai ir pat kaut kas kopīgs ar ralliju – pamatīga adrenalīna deva šajā sporta veidā ir garantēta, apgalvo sporta biedrības “Kanu Atvars” pajūgu braukšanas sekcijas "Stiebriņi" pārstāvis Guntis Priede.

  • Par katru izlasīto grāmatu Vērgales pamatskolas pirmklasnieks saņem lapu, ko iekar kokā. Mācību gada beigās čaklākajiem lasītājiem pasniedz dāvaniņas.

  • Saimniekot, lai papildinātu pensijas, bet necelt latiņu tik augstu, lai justos pārpūlējušies – šādu darba stilu izvēlējušies Grobiņas novada ZS "Straumēni" saimnieki Ausma un Juris Būri. Ausma Būre arī "Kursas Laika" karikatūrā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas