16. marta gājiena dalībnieki, kā arī tā pretinieki sāk izklīst, nopietnu incidentu nav

Bez nopietniem incidentiem trešdien beidzies leģionāru piemiņas gājiens, liela daļa tā dalībnieku devušies prom, bet vairāki desmiti uzkavējas Brīvības pieminekļa laukumā, sarunājoties un dziedot patriotiskas dziesmas.

Arī gājiena pretinieki izklīst. Kāds no viņu pārstāvjiem mikrofonā gan latviešu, gan krievu valodā pateicās par piedalīšanos akcijā, kā arī to, ka tā norisinājusies bez likumpārkāpumiem.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kura arī atradās pie Brīvības pieminekļa, jau pasākuma beigās žurnālistiem atzina, ka policija ļoti laicīgi gatavojusies 16.martam un likumsargu spēki Vecrīgā un pie pieminekļa ir bijuši tik lieli, ka praktiski provokācijas nebija iespējamas. Ministre bija apmierināta ar policijas darbu.

Ministres teiktais par policijas spēkiem saskan arī ar aģentūras BNS novērojumiem. Lai arī policija iesaistīto likumsargu skaitu neatklāja, bez formās tērptiem Valsts policijas un pašvaldības policijas darbiniekiem kārtības nodrošināšanā Vecrīgā un Brīvības pieminekļa apkārtnē bija redzami arī daudzi privātās drānās tērpti likumsargi un labi bruņoti policijas speciālo uzdevumu bataljona "Alfa" vīri.

Tie leģionāru dienas protestētāji, kas draudēja ar provokācijām, uzvedušies miermīlīgi, taču viņu darbības pie Brīvības pieminekļa ir fiksētas, un policija izvērtēs, vai tajās nav saskatāmi kādi administratīvi pārkāpumi, norādīja ministre.

"Tiešām viss norit ļoti mierīgi," uzsvēra ministre un piebilda, "labā lieta ir tā, ka ikvienam bija dota iespēja pateikt, kādēļ viņi ir atnākuši."

Gājiena dalībnieku skaits šogad bija lielāks nekā pagājušajā gadā, bet mazāk bija to cilvēku, kuri vēlējās nolūkoties pasākumā. Tas skaidrojams ar to, ka Iekšlietu ministrija aicināja iedzīvotājus bez vajadzības neapmeklēt Brīvības pieminekļa apkārtni. Kādēļ gājiena dalībnieku skaits šogad pieaudzis, Mūrniece nevarēja pateikt, taču uzsvēra, ka leģionāru gājienā nebija daudz.

Beidzoties pasākumiem pie Brīvības pieminekļa, Valsts policijas (VP) priekšnieks Artis Velšs, kurš arī atradās pie Brīvības pieminekļa, aģentūrai BNS apstiprināja, ka policija nevienu nav aizturējusi un tiesas atļautie pasākumi noritējuši mierīgi.

VP Rīgas reģiona pārvaldes pārstāve Sigita Pildava aģentūrai BNS pastāstīja, ka policija arī atlikušajā dienas daļā turpinās nodrošināt kārtību un drošību pilsētā.

Jau ziņots, ka, pēc policijas aplēsēm, gājienā piedalījās 2500 līdz 3000 cilvēku, savukārt gājiena pretinieku vidū bija vairāki desmiti cilvēku.

Savukārt pēc pastiprinātās kontroles ieviešanas uz robežas, lai saistībā ar 16.marta pasākumiem novērstu nevēlamu personu iekļūšanu Latvijā, robežsardze aizturējusi septiņas no Igaunijas ieceļojušas personas, kurām ieceļošana Latvijā ir liegta.

Ziņots arī, ka Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājs Māris Kalve aizliedza visus sešus pieteiktos 16.marta pasākumus, taču tiesa apmierināja "Daugavas vanagu Latvijā", biedrību "Pilsoņu un nepilsoņu savienība" un "Latvijas Antifašistiskā komiteja" sūdzības, tāpēc viņu iecerētie pasākumi varēja notikt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas