14. oktobra "Kursas Laikā": zvejnieki gatavi ņemt tarbu un doties pasaulē 2

"Zvejniekam tagad būs jāņem tarba un jāiet pasaulē, kur var nopelnīt," pikts ir Pāvilostas zvejas uzņēmuma “N-stars” vadītājs Vadims Cepļajevs, kad viņam lūdz komentēt Eiropas Komisijas iesniegtos priekšlikumus par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2012. gadā.

Eiropas Komisijas priekšlikumi paredz, ka reņģu nozveja jūras centrālajā daļā samazināma par 33 procentiem, bet Rīgas līcī – par 21 procentu. Par 15 procentiem kvotu palielinās mencu nozvejai Baltijas jūras austrumu daļā, bet par 13 procentiem – rietumu krājumam. Lašu nozveju EK ieteikusi samazināt vairāk nekā par 80 procentiem. Zvejas uzņēmumi pauž bažas par savu uzņēmumu turpmāko darbību, raksta "Kursas Laiks".

Laikraksts arī skaidro, kāpēc Liepājā un tās apkaimē vēl nav un nebūs fotoradaru un kad tie būs sastopami uz mūsu ceļiem, kā arī kopā ar vājredzīgiem cilvēkiem Baltā spieķa dienā tver asas izjūtas – izrādās, autobraucēji vēl jāizglīto par to, ko nozīmē gaisā pacelts Baltais spieķis.

Laikraksts piedāvā ielūkoties izstādē, kuru Grobiņā sarūpējusi biedrība "Tev un taviem draugiem" – izstādē apskatāmi gan apbrīnojami rokdarbi, kurus savām rokām cakinājušas mūsu vecvecvec...māmuļas, kā arī trauki, kuri dāvināti vai lietoti pat pirms vairāk nekā gadsimta.

Oktobra beigās gatavas būs Priediena Dabas takas Kalētos, bet jau tagad uz turieni devies "Kursas Laiks". Un izrādās: kamēr vēl nav uzstādītas visas norādes, cilvēkam jācīnās arī ar tādu dabas parādību kā vadātājs – arī "Kursas Laikam". Cik laimīgi viss beidzās, lasiet "Kursas Laikā"!

Pērciet "Kursas Laiku" tirdzniecības vietās (ja kaut kur laikrakstu nevar iegādāties, zvaniet uz redakciju: 63423835), bet atcerieties, ka abonēt vienmēr ir lētāk!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zvejnieki

paskatījos oficālos datus par nozveju kvotu izpildi Latvijā. pēc izpētes jautājums kādēļ kvotas samazina nerodas!

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 18:36

Latvijas ziņas