14. decembra "Kursas Laikā": Mārtiņš Vidzenieks par radošumu, darba maiņu un zaļajām idejām

Trešdienas, 14. decembra, "Kursas Laikā" lasiet:

  • Grobiņniekam Mārtiņam Vidzeniekam šis laiks pirms Ziemassvētkiem ir pārejas posms dzīvē. No decembra viņš vairs nav Kurzemes Biznesa inkubatora direktors. Par to, kāpēc tā noticis, pats nerunā. Tā vietā norāda – cenšas saprast, uz kurām savām idejām vairāk nofokusēties, lai par jauniem darbiem jau varētu runāt nākamā gada pavasarī.

  • Demogrāfisko ciparu svārstības spiež meklēt risinājumus. Durbes novada vadītājs Andrejs Radzevičs uzsver: statistikas dati rāda, ka bērnu skaita pieaugums varētu būt tikai pāris gadu, pēc tam tas atgriežas pašreizējā līmenī. Taču novados cenšas rast risinājumu – lai vietas bērnudārzā būtu visiem.

  • Laikraksta “Ļeņina Ceļš” 1971. gada 23. novembra numurā rakstīts par to, kā Bernātos top jauna un moderna divstāvu sakaru ēka, kurā būs pasta operāciju zāle un automātiskā telefoncentrāle 300 abonentiem. Pēc 40 gadiem tajā vairs dzīvības pazīmju nav, ēka stāv tukša un neizmantota, nepieciešams remonts, tāpēc īpašnieks – “Latvijas Pasts” – to grib pārdot izsolē. Par pirmo izsoles datumu noteikta piektdiena, 16. decembris.

  • No nākamā gada 1. janvāra Liepājas sabiedriskajā transportā būs vērienīgas pārmaiņas, tas ietekmēs arī autobusu kustību Grobiņas virzienā. Pasažieru pārvadājumi ar autobusiem un tramvaju tiks nodrošināti vienotā sistēmā. Tas ietekmēs arī biļešu tirdzniecību – būs iespēja nopirkt vienotu biļeti visiem transporta veidiem.

  • Vēžu audzēšana ir netradicionāla un nišas lauksaimniecības nozare. Saldūdens platspīļu vēži ir pieprasīti un dārgi, taču bez ieguldījuma tie vēlamo rezultātu nedod. Interese par vēžu audzēšanu ir, vasarā katru dienu zvanīja četri pieci cilvēki, stāsta Latvijas Vēžu un zivju audzēšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs un nozares konsultants Augusts Ārens.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas