12. decembra "Kursas Laikā": Bez darba paliek arī mežsargi, kuriem tas ir bijis dzimtas amats

Pirmdienas, 12. decembra, "Kursas Laikā" lasiet:

  • No darba Valsts meža dienestā atbrīvoti vairāk nekā simt cilvēku, Dienvidkurzemē – 19. Daļa atkāpusies labprātīgi, daļa saņēmusi “vilka pasi”. Bez darba paliek arī tādi, kuriem mežsargs bijis dzimtas amats. No 2012. gada 1. janvāri Valsts meža dienests darbosies pēc jaunas struktūras un līdzšinējo 77 Latvijas mežniecību vairs nebūs.

  • "Kad biju jauna, tad nebija laika,” par mācīšanos pensiju gados saka pāvilostniece Vija Bolgova. Viņa ir viena no 20 Pāvilostas novada pensionārēm, kas gadu apmeklējušas dažādas nodarbības. Kad pie pāvilostniecēm ciemojas, "Kursas Laiks", pensionāres mācās gatavot filca rotaslietas. Jauna aizraušanās arī Rucavas novadā – konfekšu ietērpšana netradicionālos tērpos. Šādi pušķi ir lieliska dāvana svētkos.

  • Izteiciens "nekad nesaki nekad" sevi ir pierādījis arī biedrības "Dižvanagi" vadītājas Ilzes Durņevas dzīvē. Kad nomiris viņas suns, Ilze nolēmusi, ka viņai nekad vairs nebūs nekādu dzīvnieku. "Rezultātā biedrībai ir vesels zoodārzs, man ir ne tikai kaķis, bet šoziem arī sesks mājās. Sākumā bija bail, bet patiesībā viņš ir ļoti, ļoti mīļš."

  • Par nekustamā īpašuma nodokli intervija ar Latvijas Namīpašnieku asociācijas prezidentu Dmitriju Trofimovu. Nav pareizi, ja rajonā, kur ir izdevies dārgi pārdot vienu ēku, visu pārējo īpašumu kadastrālā vērtība, no kuras aprēķinā nodokli, tiek uzskatīta par ļoti lielu, viņš norāda.

  • Veselības lapā – par galvassāpēm. Tās ir ļoti atšķirīgas gan pēc izcelsmes, gan izpausmēm, taču jebkurā gadījumā sāpes ir signāls – kaut kas nav kārtībā, teic neiroloģe Sarmīte Madre. Iedzert pretsāpju tableti nav ārstēšana, viņa uzsver. Vispirms tomēr jātiek skaidrībā par cēloņiem.

  • "Kursas Laikā" arī reportāža no Durbes novada pensionāru Ziemassvētku tusiņa. Savukārt nākamajā, trešdienas, numurā par to, kāds misēklis, sveicot gaviļniekus, gadījās Durbes novada vadītājam Andrejam Radzevičam un kā viņš to laboja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas