Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

100 koristi Mežaparka estrādē pārbaudīs akustiku

Šovakar vairāk nekā 100 koristi pārbaudīs akustiku Mežaparka estrādē, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Estrādes rekonstrukcijas laikā ir veikti nopietni uzlabojumi, un šovakar ar smalkām tehnikām tiks pārbaudīta skaņas kvalitāte un akustika.

Jau ziņots, patlaban rekonstrukcijas gaitā ir renovēta estrādes ēka - tai veikts nepieciešamais konstrukciju noturības nodrošinājums, iekštelpu remonts, nomainītas iekšējās inženierkomunikācijas, izbūvēta jauna dziedātāju pakāpienu hidroizolācija un siltumizolācija, virs dziedātājiem nomainīts jumta iesegums, nomainot to uz akustisku materiālu - akvapaneļiem, uzstādīti sānu sienu akustiskie paneļi, izbūvēta jauna simfoniskā orķestra bedre.

Pēc estrādes rekonstrukcijas skatītājiem būs pieejamas 21 960 sēdvietas, bet vienlaikus uzstāties varēs ap 9000 dziedātāju. Skatītāju soli būs noņemami, tādēļ lielu koncertu laikā varēs izveidot stāvvietas.

Estrādei ir uzlabota akustika, kā arī izveidota orķestra bedre. Papildus izvietotas stāvvietas 50 līdz 60 dziedātāju autobusiem, kā arī izveidots jauns žogs ar 11 vārtiem, no kuriem pieci būs paredzēti dziedātājiem, bet seši - skatītājiem.

Veikti arī nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi - izbūvēts jauns estrādes teritorijas nožogojums ar jauniem vārtiem, izbūvēta autostāvvieta tehnoloģiskam, speciālajam, VIP transportam, izbūvētas autobusu novietnes un uzlaboti piebraucamie ceļi uz tām, novietnēm un ceļiem nodrošināts apgaismojums, izgatavoti jauni skatītāju soli, kuri ir arī noņemami, sakārtotas visu estrādes teritorijā paliekošo ēku fasādes, daļēji nomainīti jumti, veikts Zaļā teātra remonts.

Tāpat rekonstrukcijas gaitā izbūvēta jauna katlumāja, kura darbosies ar sašķidrināto gāzi, izbūvēta jauna siltumtrase, izbūvēts jauns ugunsdzēsības ūdensvads, veikta ūdens un kanalizācijas sistēmas pārbaude un problēmvietās veikta tās nomaiņa.

Rekonstrukcijas pasūtītājs ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, izpildītājs - SIA "PBLC". Visa rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas ir deviņi miljoni latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Izmaksas kopīgi sedz Rīgas dome un Kultūras ministrija. Mežaparka Lielā estrāde celta 1955.gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas