10 bērnu māte pie Rīgas pils sola uzsākt beztermiņa piketu 1

Desmit bērnu māte Vaira Leiškalne otrdien pie Rīgas pils sola uzsākt beztermiņa piketu, prasot Jūrmalas domes atlaišanu. Sieviete sola pie pils nakšņot.

Politiski represētā daudzbērnu māte uzskata, ka pašvaldība ilgstoši prettiesiski rīkojusies. Sieviete paziņojumā medijiem informēja, ka "lūgums saistīts ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības prettiesisko rīcību no 2003. gada augusta nenorēķinoties par pašvaldības sociālo funkciju veikšanai izmantoto īpašumu". "Tādejādi pašvaldība ignorē gan Satversmes 105. pantā noteiktās pamattiesības, gan likuma "zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12. pantā un Civillikuma 2141. pantā noteikto pienākumu maksāt zemes nomas maksu," viņa uzskata.

"Pēc ilgstošiem mēģinājumiem sakārtot zemes nomas attiecības ar domi, esmu sapratusi, ka esmu pilnīgi bezspēcīga pret domes patvaļu. Jautājumu šobrīd nevaru sakārtot arī tiesas ceļā, jo man nav naudas tiesu nodevai. Turklāt, man jau tuvākajā laikā ir nepieciešama operācija, kā arī nepieciešami līdzekļi 2009. gadā izdegušās mājas atjaunošanai. Nesaprotu, kāpēc man būtu jātiesājas ar pašvaldību par valsts likumos noteiktiem principiem. Tie nav interpretējami, bet izpildāmi

"Tā kā dome ilgstoši neievēro likumā noteiktos pienākumus, esmu nolēmusi vērsties pie Valsts prezidenta ar lūgumu uzsākt domes atlaišanas procedūru. Esmu pieteikusi beztermiņa piketu, tāpēc turpmāk arī nakšņošu pie Prezidenta pils," informē Leiškalne.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zinjojums no notikuma vietas

pašvaldības policija liek novākt telti, jo tās nedriikstot šeit atrasties. acīmredzot kādam negribās, ka šeit ir pieteikts beztermiņa pikets. visticamāk mēs būsim spiesti nakšņot zem klajas debess.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 12:44

Latvijas ziņas