Kurzemes rietumos sācies pavasaris; upēs kāps ūdens līmenis

Kurzemes dienvidrietumos, Liepājas pusē, vidējā gaisa temperatūra jau piecas diennaktis pēc kārtas ir virs nulle grādiem un tas uzskatāms par meteoroloģiskā pavasara sākumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Lai arī šāds laiks nav sevišķi pavasarīgs, tomēr, tā kā arī turpmāk prognozes rāda stabilu temperatūras saglabāšanos virs nulles, šādu temperatūras režīmu sauc par meteoroloģiskā pavasara sākumu, ziņo Toms Bricis, Latvijas Sabiedriskie mediji.

Meteoroloģiskā pavasara iestāšanās arī nenozīmē, ka sals un sniegs Kurzemē neatgriezīsies. Gan februāra otrajā pusē, gan martā tas vēl ir iespējams. Maigo ziemu un mainīgo laika apstākļu dēļ Kurzemes piekrastē novilkt robežu starp ziemu un pavasari meteorologiem nav viegls uzdevums, jo dažos gados ilgstoši atkušņi janvārī un februārī rada meteoroloģiskajam pavasarim atbilstošu temperatūras režīmu, bet tam var sekot vairāku dienu vai pat nedēļu ilgs aukstums februāra otrajā pusē un martā.

Pirms diviem gadiem - 2017. gadā arī bija agrs pavasaris. Liepājā tas sākās 16. februārī, bet 2016. gadā vēl agrāk - jau 26. janvārī. Ilggadējie novērojumi rāda, ka vidējie datumi, kad Kurzemes piekrastē iestājas meteoroloģiskais pavasaris, ir 18.-20. marts, bet valsts austrumu daļā tas notiek ap 28.-29. martu.

LVĢMC prognozē, ka laika posmā no 11. līdz 14. februārim ievērojami paaugstināsies ūdens līmenis Kurzemes un Zemgales upēs, taču, visticamāk, tas nesasniegs palieņu applūšanas slieksni. Plūdu draudu nav.

Ventā un tās pietekās līmenis kāps lielākoties par 1-1,8 metriem, bet Lielupē par 30-80 centimetriem.
Ledus sega daudzās upēs ir ar izskalojumiem, lāsumiem un nepilnīga. Siltā laika dēļ ledus turpinās sairt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas