Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas direktore: Galvenais būs izveidot skolas kolektīvu

Pēc Grobiņas novada izglītības iestāžu reorganizācijas šodien jauno mācību gadu sāka Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola, kuras direktore Laila Urbāne aģentūrai LETA atzina, ka viņas galvenais uzdevums jaunajā mācību gadā būs skolas kolektīva izveidošana.

Grobiņas novada vidusskola izglītības programmas īstenos Grobiņā, Bārtā un Kapsēdē. Jaunizveidotajā izglītības iestādē mācīsies 892 skolēni, no kuriem 87 ir pirmklasnieki, strādās 128 pedagogi un 48 tehniskie darbinieki, stāstīja direktore.

"Lepojos, ka skolā pedagogi labprāt izmanto informācijas tehnoloģijas, kas ievērojami atvieglo savstarpējo saziņu. Esam ieviesuši elektroniskos protokolus, izmantojam arī "e-klase" piedāvātās iespējas, taču joprojām ir ļoti svarīga arī tiešā komunikācija," uzskata Urbāne, piebilstot, ka šodien vadības komanda rīta cēlienu bija saplānojusi tā, lai būtu klāt katrā vietā, kur mācīsies skolas bērni un strādās pedagogi.

Viņa uzskata, ka ļoti svarīgi arī tas, lai katram izglītības iestādes darbiniekam būtu konkrēti nodefinēti viņa darba uzdevumi, viņš zinātu par tiem un pildītu tos. Skolā pārskatījuši arī vadības struktūru, lai darbs būtu maksimāli efektīvs.

Direktore par būtisku uzskata arī konkrētu mērķu un sasniedzamo rezultātu definēšanu, lai katrs skaidri zina, kas jādara un kāds rezultāts jāiegūst. Svarīgi, lai par veicamajiem darbiem visi būtu vienojušies un visi tos kopā darītu, lai nav tā, ka kāds ir palicis neziņā un nevar iesaistīties, piebilda Urbāne.

Direktorei būs četri vietnieki, kuri atbildēs katrs par savu jomu - informācijas tehnoloģijām, mācību procesa un valsts pārbaudes darbu organizēšanu, atbalsta pasākumu un ārpusklases pasākumu nodrošināšanu skolēniem, kā arī saimnieciskajiem jautājumiem.

Runājot par jaunā mācību satura ieviešanu, direktore atzīst, ka viņiem tā īstenošanā jau ir pieredze, jo Grobiņas sākumskola ir viena no 100 projekta aprobācijas skolām.

"Mācību gads ir sācies ļoti priecīgi, jo mūsu skolas skolēnu mācību rezultāti centralizētajos eksāmenos ir visaugstākie starp visām apkārtnes skolām," lepojas direktore.

14.agustā, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), Urbāne bija viena no tām direktorēm, kura pauda satraukumu par skolotāju trūkumu.

"Man netrūkst sākumskolas skolotāju, jo tos gatavo tepat Liepājas Universitātē un mēs labprāt viņus ņemam praksē un izcilākajiem no viņiem piedāvajam darbu, bet grūtības atrast ķīmijas, krievu valodas skolotājus ir milzīgas, lai arī līdz šodienai ir izdevies nokomplektēt visus nepieciešamos pedagogus," teica direktore.

Prognozes, ka pēc skolu reorganizācijas skolotāji varētu palikt pāri nav īstenojušās, jo visiem, kuri gribēja strādāt, ir nodrošināts darbs.

Šogad novadā skolēnu skaits ir palielinājies par septiņiem, sasniedzot 892 skolēnus.

Kā ziņots, šodien jauno mācību gadu sāks aptuveni 215 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati.

Kaut arī precīzs skolēnu skaits būs zināms tikai septembra otrajā pusē, kad IZM saņems un apkopos pašvaldību sniegto informāciju, ministrija skaidroja, ka skolēnu skaits šogad būtiski neatšķiras no pagājušā gada rādītāja. Pirmo reizi skolas durvis šogad vērs aptuveni 20 000 pirmklasnieku, tādējādi vismaz saskaņā ar provizoriskajiem datiem šis rādītājs saglabājies pagājušā gada līmenī.

Tikmēr, salīdzinot ar 2018.gadu, sarucis jaunajā mācību gadā durvis vērušo izglītības iestāžu skaits. Pērn Latvijā darbojās 776 vispārējās izglītības iestādes, vienlaikus gada laikā pieņemti lēmumi par 14 izglītības iestāžu likvidāciju, bet vēl vairāki desmiti izglītības iestāžu reorganizācijas rezultātā apvienojušās ar citām skolām.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā