Vēstule pienāk atplēsta; pasts vainu neuzņemas 3

Nepatīkamu pārsteigumu saņēma Medzes pagasta iedzīvotāja Māra – radinieces no Vācijas sūtītā ierakstītā vēstule bija atplēsta.

Vēstule Vācijas pilsētā Ķīlē apzīmogota 27. oktobrī, Rīgā zīmogs uzlikts 31. oktobrī. 1. novembrī pastnieks vēstuli atgādājis uz Māras mājām Medzē, bet, tā kā dzīvoklī neviena nav bijis, aizvedis to atpakaļ uz pasta nodaļu Vērgalē. Šādos gadījumos ierakstītā vēstule ceļo atpakaļ uz Rīgu un tad vēlreiz tiek sūtīta uz Vērgali, noteikto kārtību apliecina Vērgales pasta nodaļas darbiniece Edīte Lāce.

6. novembrī Māra pati aizgājusi pēc vēstules uz pasta nodaļu Medzē, kur to piegādā no Vērgales. Tā bija atplēsta, tiesa, ielikta plastmasas maisiņā. Uz aploksnes ir spiedogs ar atzīmi, ka sūtījums saņemts bojātā veidā. Māra vērš uzmanību, ka pie tā nav datuma, tāpēc nav zināms, kurā reizē, nonākot Rīgā, tā bijusi sabojāta. Jau pirmajā reizē uz vēstules bija atzīme par bojājumu, apliecina E. Lāce.

Īpaši nepatīkams šis fakts Mārai ir tāpēc, ka šā gada laikā tā ir jau trešā reize, kad pasta pakalpojumi pieviļ. Pavasarī no Vācijas sūtītajā vēstulē bijis ielikts plāns bērna džemperītis, bet adresāti tā arī nav sasniedzis. Tai pat reizē vēstule izsūtīta viņas vecmāmiņai, bet pienākusi pēc ilgāka laika. Pazudusi arī Mārai pirms mēneša rakstītā vēstule, tāpēc šoreiz sūtītāja vēstuli noformējusi kā ierakstītu.  

Internetā Māra izsekojusi ierakstītās vēstules “riņķa danci” Latvijā kopš 31. novembra. Ceļu līdz Latvijai šī kontroles sistēma neuzrāda.

Mārai radies priekšstats, ka, “uzķerot” sūtījumu ar džemperi, kāds pievērsis uzmanību viņas adresei un arī turpmāk pārbauda, vai vēstulēs nav kas vairāk par tekstu.

Iepazīstoties ar konkrētajai klientei adresētā sūtījuma dokumentāciju, “Latvijas Pasts” konstatē, ka tas pilnīgi noteikti nav ne atvērts, ne arī kā citādi sabojāts Latvijas Republikas teritorijā, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone. Spiedogs norādot, ka sūtījums no Vācijas ir saņemts bojātā veidā. Tas uzlikts šķirošanas kompleksā Rīgā un par šo faktu informēts pasta operators Vācijā.

“Latvijas Pastam” bieži nākas saskarties ar situācijām, kad sūtījumi no dažādām pasaules valstīm tiek saņemti bojāti – saplēsti, mitri, atvērti, ar iztrūkstošu saturu, skaidro Z. Plone.

“Latvijas Pasta” kvalitātes vadības daļas vadītāja apgalvo, ka šķirošanas kompleksā esošā kontroles sistēma izslēdz vēstuļu un sūtījumu atvēršanu un norāda, ka vēstules no Vācijas uz Latviju ceļo caur Poliju, kur, iespējams, tiek “apstrādātas”.  

Pievieno komentāru

Komentāri 3

varbut

ja, teksta ir kluda, bet tas, ka ar Latvijas pastu nav viss labaka kartiba ir fakts!
Ievadot ierakstitas vestules numuru, var visu izsekot!
Mes tacu varam visi labak stradat!

pirms 8 gadiem, 2012.11.29 14:31

nu nu

Sorry, bet dzemperiti nesuuta veestulee. Un kops kura laika ir 31. novembris? Tad vestule jau bija sanemta un jaaseko internetaa nebija. A kaa var izsekot vestulei internetaaa?

pirms 8 gadiem, 2012.11.22 08:36

Grobiņas novadā