Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāki pamatskolas optimizēs valdības vietā 3

Izglītības jomā jaunais gads tuvojas ar pārmaiņu elpu. ''Kursas Laiks'' mēģināja saprast stāvokli mazā lauku skolā, kas ir netālu no lielas centra skolas. Ar nākotnes redzējumu aicinājām dalīties Grobiņas ģimnāzijas un Grobiņas sākumskolas direktori Lailu Urbāni un Grobiņas pagasta sākumskolas Dubeņos un Gaviezes pamatskolas direktoru Oskaru Rudovski.

''Pašreizējā tendence ir centralizācija. To noteikti var paveikt. Ekonomiski tas patiešām ir izdevīgi. Mazāk izdevumu būs par pārvadājumiem. Tomēr, ja lūkojamies no sociālā viedokļa, tad ne vienmēr un visos gadījumos ir pamats šādai rīcībai. Vai ir vēsturisks un latvisks pamats centralizācijai izglītībā? Tas ir jautājums, uz ko jāatbild valstiski, to nevar izdarīt vienas skolas direktors vai arī viens novads,'' uzskata O. Rudovskis.

Principā tuvākajā laikā ir jautājums, vai daži, puse vai daudzi Latvijas pagasti paliks tukši. Tajā pašā laikā izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ir paudis, ka lauku skolas nepakļaus optimizācijai, tā izvairoties no tieša valstiska lēmuma.

''Demogrāfiskā situācija valstī nosaka to, kas notiek izglītības jomā. Bērnu skaits samazinās, un ir jādomā par skolu skaitu. Izglītības ministrijas uzsāktā skolu tīkla optimizācija ir loģisks risinājums jeb loģiskas sekas faktiskajai situācijai valstī,'' tā L. Urbāne. Grobiņas pilsēta par skolas stāvokli nevar sūdzēties. Skolēnu skaits pieaug. Vēl pirms sešiem gadiem skolā bija divas paralēlklases, šobrīd ir trīs un pat četras. Tikai 7. klasē ir 47 bērni divās paralēlklasēs. Pārējās klašu grupās ir virs 70 bērniem.

''Valsts mērķdotācija gan pamatizglītības programmā, gan interešu izglītībā ir atkarīga no skolēnu skaita skolā. Skolēnu skaits mums ir, un ir arī atbilstošs finansējums plašākam piedāvājumam. Varam atļauties nedaudz lielākas algas par likmi skolotājam, kā arī interešu izglītībā piedāvāt vairāk. Skolēniem priekšrocība ir tā, ka daudz ko var saņemt uz vietas skolā un papildus Grobiņā ir bērnu mūzikas un mākslas skolas. Tas ietekmē vecāku izvēli,'' saka L. Urbāne.

Plašāk lasiet 28. decembra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es....

Kad sāk maksāt audzinātājām un auklēm pienācīgu algu..

pirms 2 gadiem, 2017.12.29 10:28

aicinājums

Tagad kursē skolas autobusi uz un no visām novada nomalēm. Lieniet ārā no čukņām, kur bērnus tikai skaitās, ka apmāca! Vai tāda izglītība, bērnu zināšanas, kādas ir pašreiz, jūs apmierina, Dubeņu, Gaviezes, Bārtas vecāki? Ja esat apmierināti, tad turpiniet sūtīt skolās, no kurām labākajā gadījumā izaugs Maxima pārdevēji! Piedodiet, ja kādu aizvainoju! Rakstu,lai padomājiet!

pirms 2 gadiem, 2018.01.06 19:03

Jā, padomājiet

Grobiņā izaugs jaunie priedoli, kas nekaunēsies no tā, ka kalpojuši okupācijas režīmam, kas saimniekos kā savulaik kolhozā un kam galvenais dzīves uzdevums būs nodrošināt, lai pēc nākošām vēlēšanām par katru cenu atkal tiktu pie siles.

pirms 2 gadiem, 2018.01.09 19:50

Grobiņas novadā