Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Grobiņā būs apļveida krustojumi? Kādēļ konstrukcijas tik mazas? 10

Pēc ielu remonta Grobiņā, Lielās un Alejas ielas krustojumā, ceļa vidū parādījusies aplim līdzīga konstrukcija, kādas parasti tiek izmantotas transportlīdzekļu kustības plūsmas regulēšanai lielās pilsētās ar intensīvu satiksmi. Vēl viens apļveida krustojums ir Celtnieku ielā, bet trešais - Saules un Alejas ielas krustojumā.

Konkrētais objekts Grobiņā raisa izbrīnu savas atrašanās vietas un nelielā izmēra dēļ. Kādam nolūkam tas paredzēts un vai kas līdzīgs būs redzams arī citviet, stāsta Grobiņas novada domes Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis.

Braucot pa Lielo ielu, šajā vietā autovadītāji bieži mēdzot attīstīt ievērojami lielāku ātrumu par pieļaujamajiem 50 km/h. Lai situāciju risinātu, pašvaldībā lemts krustojumu pārbūvēt, izveidojot ātruma slāpētāju. “Mūsuprāt, šis ir veiksmīgāks variants nekā izvietot šajā četru virzienu krustojumā uz katras ielas posma pa “gulošajam policistam”, lai ar to palīdzību padarītu krustojumu satiksmei drošāku.

Viņš uzsver, ka konkrēto kon­strukciju nevajadzētu uzskatīt par apli, bet, kā tas sākotnēji iecerēts, par ātruma slāpētāju, līdz ar to, samazinot ātrumu, tam drīkst uzbraukt.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 3. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Saša

kārtējās muļķības tiek sastrādātas.

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.02 20:45

Maša

Tas pats ar celiņu pie skolas,tieši paralēli jau esošajam,taisa vēl vienu-tādu pašu

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.02 21:56

Grobiņa

Ļoti spilgts piemērs, ka vecums nenāk viens. Domes priekšsēdis nebija izņēmums...

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.02 22:58

līdaka

Nevajadzīgs apgrūtinājums transporta vadītājiem. Ak dome ?

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.03 10:55

Idiņi

Pie skolas kautkads nevajadzigs ceļš,kkadi apļi,kas būs nākamais?

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.03 11:56

Ālande

Varbūt domei vajadzētu pacensties un attiecīgajā ministrijā sākt cīņu un izcīnīt luksofora ierīkošanu Ventspils krustojumā - drošākas, organizētākas un laiku taupošas satiksmes nodrošināšanai? Tad, kad to šoseju par milzu naudām taisīja, kāpēc nevienam neienāca prātā to ierosināt?

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.03 14:03

vēronis

braucot ar ričuku mani tur dēļ tā apļa gandrīz nobrauca, jo šofers grieza pa labi lai izvairītos no apļa, a kur man likties!?

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.03 20:41

Autobraucēja

Ja tie ir tikai ātruma slāpētāji, tad kamdēļ tur ir uzlikta zīme par apļveida krustojumu? Un Vēronim taisnība, lai izbrauktu apli, īpaši Saules ielas aplī, nogriežoties pa kreisi, to nevar normāli izdarīt. Domē atbildīgajām personām tiešām vajadzētu pārdomāt ko pasūta un kur tērē naudu.

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.13 10:06

Inga

Tad kāpēc pirms krustojuma ir apļveida krustojuma zīme, ja jau konkrēto konstrukciju nav jāuzskata par apli. Zīmes ir gan Lielās ielas, gan Saules ielas, gan Celtnieku ielas krustojumos ar Alejas ielu

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.13 12:08

Grobiņas novadā