Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top Gaviezes māju grāmata ar stāstiem par pagastā esošajām mājām 1

Lai Latvijas simtgadē atstātu paliekošas ziņas par Gaviezes pagastu, kopš pagājuša gada beigām top Gaviezes māju grāmata. Tas ir rokrakstā sagatavots izdevums ar nelielu stāstu un fotogrāfijām par katru patlaban Gaviezes pagastā esošo māju.

Pa solītim vien gan pēc Gaviezes Senlietu krātuvē esošajiem materiāliem, gan stāstiem, ko uztic māju saimnieki, grāmatai tiek sagatavota viena lapa par katru māju: par tās vēsturi, saimniekiem, viņu dzīvi, nodarbošanos, vaļaspriekiem, senču likteņa līkločiem, ģimenes tradīcijām un senām lietām, mājas nosaukuma skaidrojumu un citu interesantu informāciju. Lai stāsti būtu pilnvērtīgāki, veidojot šīs lapas, tika lūgts arī māju saimniekiem fotogrāfijas, kurās redzamas gan mājas, gan to saimnieki un dažādi viņu dzīves notikumi, vēstīts Grobiņas novada mājaslapā.

Grāmatu veido Gaviezes pagasta Senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Alma Kāle. Viņa atklāja, ka māju stāsti ir patiešām interesanti un pat unikāli. Piemēram, nevienai citai ēkai Gaviezē nav bijis tik daudz nosaukumu kā vecajai muižas dzīvojamai mājai - tai pašai, kurā patlaban atrodas pasta nodaļa un Senlietu krātuve. Šī māja saukta ganpar "Muižkunga erberģi", Pasta māju, Pasta ēku, internāta ēku, Sakaru mezglu un Skolas ēku. Šī ēka ir bijusi nozīmīga visos laikos. Vēl pirms Gaviezes pils uzcelšanās tajā dzīvoja barons un muižkungs, vēlāk tur bijusi darbavieta pagasta valdei, kārtībniekam-policistam, bet pagrabā – arī vietējais cietums.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pagastniece

Par šo ēku bija iespēja izlasīt Grobiņas novada mājas lapā. Apraksts gan nepilnīgs. Šis tas no salīdzinoši nesenas pagātnes gan piemirsts.

pirms gada, 2018.11.01 20:17

Grobiņas novadā