TLMS “Kamolītis” aizripo uz Grobiņas novadu

16. aprīlī Grāmatu svētkos Bārtā būs arī lietišķās mākslas izstāde. Kopš marta kādreizējā Liepājas rajona Tautas lietišķās mākslas studijas “Kamolītis” vadītāja ir Grobiņas novada kultūras darbinieku algu sarakstos.

“Neskaidrā situācija atrisinājās ļoti apsveicami – Grobiņas novads iedziļinājās un novērtēja nepieciešamību, pirmais nāca ar piedāvājumu, turklāt Bārtas grupa studijā ir arī aktīvākā. Uz Bārtu braucu arī tad, kad nebiju nekādās darba attiecībās. Aizputes rokdarbnieces ir ļoti patstāvīgas, bet zina, ka nepieciešamības gadījumā neatteikšos arī viņām izlīdzēt,” stāsta “Kamolīša” vadītāja Indra Bunka. Studijas pastāvēšana bija apdraudēta, jo administratīvās reformas gaitā “pazuda” tās dibinātās – Liepājas rajona padome.

Studija “Kamolītis” organizēs vienu no darbnīcām Grāmatu svētkos, kas šogad notiks Bārtā 16. aprīlī. Interesentiem tiks ierādīta gobelēnu veidošanas tehnika, ko katrs pats mājās varēs pielietot bez īpašiem aušanas stāviem vai sarežģīta aprīkojuma. Kultūras nama zālē bārtenieces veidos arī ekspresizstādi, ko varēs apskatīt svētku laikā.

Interese par lietišķās mākslas tradīciju praktisku iedzīvināšanu bijusi no Pāvilostas puses, bet ne visi rokdarbnieki vēlas būs studijas paspārnē. “Lauku cilvēks jau ļoti sargā savu neatkarību, vēlas būt pats. Tas jau nav slikti. Bet labi, ja zina, kur meklēt domubiedrus vajadzīgā brīdī,” piebilst I. Bunka. Pamatdarbavieta viņai ir Liepājā, Bērnu un jaunatnes centrā. Tur viņu atrod arī rokdarbnieces, kuras no laukiem pārcēlušās uz pilsētu.

Pievieno komentāru

Grobiņā