Svētki abpus Daugavai

Sestdien, 5. jūnijā, Dobeles Ķestermeža estrādē norisināsies Kurzemes Dziesmu svētki. No mūspuses novadiem piedalīsies četri jauktie, četri sieviešu un viens vīru koris.


Vienā dienā – 5. jūnijā – Latvijā notiks trīs vērienīgi pasākumi: Kurzemes Dziesmu svētki Dobelē, Latgales Dziesmu svētki Daugavpilī un VII vidējās paaudzes dejotāju svētki “Līklocis” Valmierā. Kopumā svētki pulcēs vairāk nekā 10 tūkstošus dziedātāju, dejotāju un pūtēju orķestru no visas Latvijas.


Dobelē dziedātāji pulcējas, atzīmējot Pirmo Kurzemes Dziesmu svētku gadadienu, kas šajā pilsētā notika 1870. gadā. Klausītājus un skatītājus iepriecinās 125 kori no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes novadiem, Kurzemes un Zemgales pūtēju orķestri, Dobeles pilsētas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Drīziņš”.

Bijušā Liepājas rajona novadu dziedātāji savu sniegumu rādījuši skatē Grobiņā. Visi kori bijuši kārtīgi sagatavojušies, sniegums vērtēts atzinīgi, stāsta diriģente Ilze Valce. Žūrijā kopā ar viņu strādājuši arī Vilnis Kronbergs un Andris Lekstutis.

I. Valce atgādina, ka liela pateicība jāizsaka Grobiņas pašvaldībai un kultūras darbiniekiem par organizatorisko rūpju uzņemšanos, jo šogad Bārtā notikusi arī vokālo ansambļu sadziedāšanās. Šajos laikos, kad katrs cīnās par sevi, nezaudēt kontaktus novadu starpā dziedātājiem ir svarīgi, pārliecināta diriģente.  

I. Valce uzsver – kurzemnieku un kaimiņu sadziedāšanās ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Dziesmu svētku starplaikā. Tam piekrīt arī Cīravas pagasta jauktā kora diriģents Artis Ābele. “Galvenais ir kopā sanākšana, tas dziedātājiem ir ļoti svarīgi.”

Virsdiriģentu godā svētkos Dobelē celti Gints Ceplenieks, Ivars Cinkuss, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis, Jānis Petrovskis, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags, Gunta Vite, Jānis Zirnis. Svētku mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Zirnis, pūtēju orķestru virsdiriģents – Artūrs Maculēvičs, režisors – Uģis Brikmanis.


Kurzemes Dziesmu svētkos piedalīsies:
Durbes, Nīcas, Pāvilostas un Priekules sieviešu koris;
Cīravas, Grobiņas, Kalētu un Kazdangas jauktais koris;
Nīcas vīru koris.

Pievieno komentāru

Grobiņā