Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodīs Grobiņas nelegālo gaļas konservu ražotāju, vietējie iedzīvotāji aizstāv vainīgo 14

Nelegālais gaļas pārstrādes cehs Grobiņā atklāts, kad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis informāciju par to un veicis kontrolpirkumu. “Par to, ka gaļas produkti ražoti tirgošanai, nevis pašpatēriņam, liecina ne tikai pirkuma fakts, bet arī samērā labais pagrīdes ražotnes aprīkojums – gaļas sadales galdi, gaļas maļamā un desu pildīšanas ierīce, konservu kārbu aizvākojamā ierīce un vairāki autoklāvi, garšvielu un piedevu daudzums,” norādīts PVD paziņojumā presei. Aukstuma kamerās atrastas arī kūpinātas desas un konservi, raksta “Kursas Laiks”.

Dienests uzsācis sodīšanas procesu, tomēr vietējie iedzīvotāji ir neapmierināti, sakot: “Kam traucē, ja cilvēks nedaudz piepelnās? Produkcija viņam vienmēr bijusi kvalitatīva!” Vaininieks Agris Bunka savu vainu atzīst, tomēr ir pārsteigts par dienesta attieksmi.

Pats rūpala saimnieks šo situāciju vērtē kā absurdu. Savu vainu notikušajā viņš nenoliedz un saprot, ka izdarījis kļūdu, nereģistrējoties vajadzīgajās iestādēs, tomēr apsūdzība par ceha veidošanu, viņaprāt, ir negodīga.

“Kādreiz man piederēja veikals “2 santīmi”, kur mēs cepām un vārījām visādus gardumus. Sākās problēmas ar finansēm, nevarējām nomaksāt nodokļus un veikalu slēdzām, bet visu aprīkojumu un telpas paturējām. Tagad PVD to visu ir pagriezis tā, ka es speciāli esmu iepircis iekārtas, dārgu aprīkojumu, lai ražotu konservus, bet tā nav, jo tas viss man pieder jau sen,” skaidro uzņēmējs.

Nepatīkami esot arī tas, ka veikala pastāvēšanas laikā visas telpas un aprīkojums tika saskaņoti ar pašu PVD, bet izskatoties, ka dienesta darbinieki to piemirsuši. “Mēs kopā to tā saucamo cehu iekārtojām,” teic A. Bunka, kurš iepriekš labi sadarbojies ar PVD.

Vēl dienests konstatējis, ka persona, kura vadījusi nelegālo biznesu, pirkuma laikā apgalvojusi, ka tirgo mežacūku gaļas konservus, lai gan izrādījās, ka konservi ražoti no mājas cūku gaļas.

“Tas nozīmē, ka produkts, kas ražots no lētākas izejvielas, tirgots par dārgāku cenu un, iespējams, ne viens vien šī rūpala klients šādā veidā ticis maldināts,” uzskata dienests un atgādina, ka pārtikas iegāde pie nereģistrētiem ražotājiem var apdraudēt patērētāju veselību.

A. Bunka atzīst, ka šajā partijā bijusi mājas cūkas gaļa, tomēr klientiem par kvalitāti nav jāuztraucas. Par savas produkcijas kvalitāti un drošību viņš ir pilnībā pārliecināts. “Es gaļu pirku veikalā, man ir visas pavadzīmes un čeki, tāpēc nevar teikt, ka gaļa ir nekvalitatīva,” uzskata A. Bunka un piebilst, ka gaļas veikaliem taču arī ir PVD pārbaudes.

Aprunājoties ar vairākiem vietējiem iedzīvotājiem, “Kursas Laiks” saņem informāciju, ka Grobiņā par nelegālo gaļas ražotni zinājuši daudzi un pēc produkcijas braukuši pat no citām pilsētām.

PVD laikrakstam atklāj, ka tikšanās ar vainīgo personu notiks 2. martā, tad arī tiks noteikts soda apmērs. Fiziskām personām sods par šādu nelikumību var būt no 70 līdz 350 eiro, juridiskām – no 400 līdz 700 eiro.

“Kā būs tālāk, vēl īsti nezinu. Iešu uz sarunu ar PVD, gribu zināt visas jaunās likuma prasības. Varbūt varēšu pārkvalificēties par mājražotāju. Pēc tam vajadzēs iet arī uz Valsts ieņēmumu dienestu noskaidrot, vai, oficiāli reģistrējoties kā gaļas produktu ražotājam, man neatņems pensiju. Ja varēšu izpildīt visas prasības un tas atmaksāsies, tad es labprāt turpinātu taisīt desas un gaļas konservus, bet negribu, lai tas būtu pārāk sarežģīti, jo es tomēr vairs neesmu jauns puika,” tālāko rīcības plānu atklāj A. Bunka. Viņš skaidro, ka ar rūpalu sācis nodarboties, lai piepelnītu naudu ikdienas iztikšanai.

Plašāk lasiet 1. marta "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Viņa

Kas, kas? Latvietis gnīda

pirms 2 gadiem, 2018.03.03 20:06

uy

Kad sāks aizliegt tās neēdamās veikalu desas ? Tiem toties ir atļaujas Tas nekas ka 90 procenti pat suņi neēd.

pirms 2 gadiem, 2018.03.02 07:31

yu

http://www.rekurzeme.lv/vietejas-zinas/latvijas-zinas/rigas-miesnieks-uzskata-ka-pagrides-galas-cehi-ir-valsts-meroga-problema-135132

pirms 2 gadiem, 2018.03.04 10:54

Komentārs

Fiziskām personām sods par šādu nelikumību var būt no 70 līdz 350 eiro, juridiskām – no 400 līdz 700 eiro.
Tas arī visu izsaka.Ja cilvēks privāti strādā pa ""kreiso", tad viņš riskē saņemt nelielu sodu.Ja tas pats cilvēks sakārto ražošanu, uztaisa SIA un sāk mocīties ar grāmatvedību,PVD,darba drošību un visām pārējām birokrātu padarīšanām un vēl mēģina kādu nodokli nomaksāt,tad viņu var sodīt bargāk.
Loģiska izvēle ir palikt kā privātpersonai.

pirms 2 gadiem, 2018.03.02 11:34

jā jā

Produkcija laba, garšīga, pats esmu ņēmis. Bet nu izrādās, Agris esot bijis lielākais ļaundaris visā valstī. Laikam PVD gribēja parādīt paraugprāvu. izplatījuši ziņu ar visām bildēm pa visiem medijiem, nekad nekas tāds nebija redzēts!!! FU, fu, fu, jums, PVD!!!

pirms 2 gadiem, 2018.03.02 15:50

yyyu hj

Mums švāģeris regulāri piegādā pašu taisītos konservus Viņam mednieki pazīstami . Nav nekādi veikala mĒsli

pirms 2 gadiem, 2018.03.03 07:29

zarna

Cik PVD ir kontrolējis lielražotājus,piemēram Paplaku. Redz tur jau nedrīkst jo no turienas paši barojas.

pirms 2 gadiem, 2018.03.03 13:43

abc

Cik zinu Paplakā neviena Latvijas cūka nav nokauta ,vai nu ievestās no poļiem un tālākām vietām vai atsaldētas ķīniešu armijas rezerves.Sajaucot ar soju un E vielām desas atbilst PVD un eiropas standartiem.

pirms 2 gadiem, 2018.03.05 19:44

Opis VA

Parādiet man veikalu, kurā var nopirkt DESU kurā būtu vismaz 80% gaļas.Nav tādi cehi kas tādu desu ražotu, un nav tādi veikali kas tirgotu desu no gaļas. Un protams konkurentiem tas nepatīk. Un vai ir kāds kurš no Bunkas kunga ražotajām desām būtu noķēris caureju, vai no konserviem trihanellu. Līdzko tu sāc par sevi rūpēties, tā tev pa nagiem. Labāk stājies soc. pabalstu saņēmēju pulciņā, tad tu būsi savējais.

pirms 2 gadiem, 2018.03.03 13:52

kā ta

Vienraiz biju no šī kantora konservus paņēmis , paldies tur no meža zvēra tik smaka bija, ir taisnība uz zemes , cerams vairs neturpinās šmaukt

pirms 2 gadiem, 2018.03.05 09:03

gaļēdājs

ta jau varbūt tu biji kas stučīja

pirms 2 gadiem, 2018.03.05 13:28

Andronkols

Kā jau LV- ka tik kaut ko sad!rst, kaut ko aizliegt, sa***... Kaut gan ko var gaidīt, ja darba darītājiem uz kakla sēdošiem vienīgais darba novērtējums ir sodīto skaits...

pirms 2 gadiem, 2018.03.05 18:38

Grobiņas novadā