Savējos apkalpo, apejot likumu 2

“Rekurzeme.lv” saņēmis vairākas sūdzības, ka atkal grēko kafejnīciņa “Mazā Rolava”, ko dēvē arī par “Bordertaunu” – šajā vietā tiekot pārkāpts alkohola aprites likums. Tādēļ kopā ar Valsts policijas darbiniekiem braucam lūkoties, kāda ir situācija.

Kafejnīcā jebkurā diennakts laikā varot iegādāties grādīgo dziru, stāsta ļaudis. Bet kāds puisis, pirms pusnakts piestājis šajā vietā, lai tiktu pie tases kafijas, bijis nepatīkami pārsteigts, jo pati pārdevēja bijusi stipri piedzērusies.

Ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Pelnēns apstiprina, ka šajā vietā jau iepriekš konstatēti vairāki pārkāpumi. Lielākoties pārdevēji grēkojuši, tirgojot alkoholu pēc pulksten desmitiem vakarā.

Pagaidām licence kafejnīciņai nav atņemta vien tādēļ, ka nav konstatēti atkārtoti likumpārkāpumi – viens un tas pats pārdevējs atkārtoti nav sagrēkojis viena gada laikā.

Likums paredz, ka šajā vietā, kam ir kafejnīcas statuss, pēc pulksten 22 atļauts grādīgos dzērienus tirgot tikai izlietā veidā lietošanai uz vietas kafejnīcā. Taču pārdotas neatvērtas pudeles, tādējādi pārkāpjot alkohola aprites noteikumus.

Visādi izlokās
22. jūnija vakarā braucām testēt, kādas attiecības “Bordertaunā” ir ar likumu respektēšanu. Kad sieviete ap pulksten 23 iegriežas kafejnīciņā un lūdz “Mokas” pudeli, pārdevēja ir skaidrā prātā un laipni atsaka izpildīt lūgumu. Viņa piedāvā prasīto ieliet glāzē, kā arī paskaidro, ka bieži notiekot policijas kontrole, tādēļ noteikumus pārkāpt nevarot. Sapriecājamies, ka kafejnīciņas saimnieki un darbinieki kļuvuši apzinīgi, taču prieks ir īss.

Tikai pāris minūtes pēc sievietes ēkā iegriežas automašīnas “Opel” pasažieris. Kungs iznāk ar prāvu “bateriju” azotē. 1971. gadā dzimušais Andris nopircis gan 1 litra tilpuma vermuta pudeli, gan divas puslitra pudeles ar “Cēsu” alu.

Pārdevēja visādi mēģina izmeloties, lai izvairītos no atbildības par likumpārkāpumu. Kases aparātā, protams, vīrieša pirkums nav atrodams, Turklāt sieviete, prasīta uzrādīt čekus, apgalvo, ka rullīti sadedzinājusi.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 26. jūnija numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

grobiņniece

re, es nemaz nezināju, ka mums tāda kafejnīca ir!

pirms 10 gadiem, 2010.06.27 09:49

edzuks

nu smieklīgi! kuram ta kāja nepaslīd? visiem vajag naudu, ne tikai valstij!
cik reizes neesmu tur bijis un pārdevējas vnm skaidrā!
mīnus gan, ka alkoholu nedod neatvērtu, vismaz man nav paveicies, bet tādi likumi!
valsts pēdējo prieku bojā, nav jau brīnums ka visi to vien dara kā brauc prom!
es par savējiem!

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 11:53

Grobiņas novadā