Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāksies Grobiņas pilsētas svētki "Grobiņai 321" 1

Piektdien, 27. maijā, ar Svētku gājienu tiks atklāti Grobiņas pilsētas svētki "Grobiņai 321", kuru laikā notiks arī vikingu festivāls "Seeburg 2016".

Šogad 21. reizi Grobiņnieki svinēs savus Pilsētas svētkus un jau sesto reizi notiks nu jau starptautiska mēroga un kvalitātes Vikingu festivāls “SEEBURG 2016”. Svētki notiks 27., 28. un 29.maijā, vēstīts Grobiņas novada mājaslapā​.

Šogad svētkos un festivālā ir gaidāmi daži jauninājumi. Tradicionāli svētkus iesākim piektdienas vakarā. 19:00 dosimies svinīgajā svētku gājienā, kurā kā vienmēr piedalīsies kupls skaits pašvaldības uzņēmu, dažādu kolektīvu, dažādu pašvaldības un mācību iestāžu pārstāvji, kopienas, biedrības, NVO u.c. dažādi kolektīvi, informē organizatori.

Taču šoreiz gājiens būs krāšņa cepuru parāde. Svētku gājiens tiek organizēts kā 16.gs.-17.gs modes parāde, dalībniekiem veidojot tā laika cepures un aksesuārus.

Pulksten 21:00 sāksies grupas “Musiqq” akustikās programmas koncerts “Silta sirds”. Pulksten 22:00 pils ielā aktīvākos svētku dalībniekus aicinām piedalīties nakts orientēšanās sacensībās, kuras rīko TK “Oga”.  Reģistrācija sacensībām norisināsies jau sākot no 21:00; ar nolikumu var iepazīties domes mājaslapāwww.grobina.lv.

Otrais piektdienas vakara jauninājums būs “SVĒTKU MIELASTS” pie “ICafe”. Uz dzīrēm aicina Hercogs Jēkabs ar savu kundzi. Šis mielasts īstenībā ir svētdienas kopīgi vārītā “zupa”, tikai šogad šo aktivitāti esam pārcēluši uz piektdienas vakaru.

Sestdienā 11:00 Grobiņā sāksies DZĪVĀS VĒSTURES FESTIVĀLS “SEERBUG 2016”.

Šajā dienā festivāla apmeklētāji sastaps Kuršu-Vikingus, amatniekus, mājražotājus, daiļamata meistarus, folkloras kopas un mūzikas grupas.

11:00 būs festivāla atklāšana un darboties sāks senās vides darbnīcas. Būs iespēja vērot metāla apstrādi, podnieka darbu, kaula-raga apstrādi, loka un auduma izgatavošanu, akmens un koka kalšanu, kā arī citus senus amatus.

Sākot no 12:00 notiks seno kaujas mākslas paraugdemonstrējumi(Bugurts, Abordāžas kauja). Notiks arī individuālo ieroču prasmju paraugdemonstrējumi.

Savukārt veselīga dzīvesveida piekritējus aicinās iepazīt kuršu garšas gudrības, piedāvājot gan tā laika raksturīgus ēdienus, gan arī ierādot to pagatavošanu. 13:00 sāksies dzīvās uguns pavārmākslas meistarklase, kuru vadīs meistars Lauris Aļeksejevs. 13:00 klāsies Valhallas galds– būs iespēja mieloties kopā ar vikingu kaujiniekiem. Šeit gan svētku viesiem jāpatur prātā viens noteikums – lai varētu baudīt mielastu, līdzi jāņem sava krūze un ēdamtrauks.

No 14:00 “Sāgu teltī” notiks priekšstāstījumi par auduma krāsošanu, apbruņojumu un tā izgatavošana, keramikas lietošanu ikdienā, Vendela perioda īpašām iezīmēm, laivu būves pamatiem un tradīcijām Rietumkurzemē u.c. tēmām. No 13:00 darbosies seno apģērbu ģērbtuves.

Dienas garumā Ālandē kursēs vikingu laivas, muzicēs folkloras kopas “Vilki” un “Trejasmens”, apmeklētāji varēs iemēģināt roku lokšaušanā un šķēpa mešanā.

Tā kā festivāls notiek vienlaicīgi ar pilsētas svētkiem, tad esam padomājuši arī par ārpusfeistivāla nodarbēm. Dienas laikā organizējam dažādas aktivitātes bērniem un jauniešiem – piepūšamās atrakcijas, darbnīcas, amatnieku darbnīcas, robotiņu, jauno ķīmiķu u.c. darbnīcas. Visas dienas garumā sākot no 11:00 Promenādē norisināsies amatnieku tirgus un amatnieku prasmju demonstrējumi, būs arī ielu muzikantu priekšnesumi. Nav piemirsts arī par sportiskām aktivitātēm. No 11:00 notiks strītbola sacensības, sacensības skeitborda-slalomā, spēka un izturības sacensības, sacensības “Izveicīgais velobraucējs”.

Būs arī Zemessardzes ieroču apskate, Grobiņas tehnisko sporta veidu tehnikas demonstrācija, balto rokdarbu izstāde. Paralēli cilvēku sarunām un smiekliem pilsētu sākot no 16:00 ieskandinās novada dziedošo kolektīvu koncerts “Mēs-Grobiņai”.

Vakarā 19:30 pilskalna estrādē notiks koncerts kopā ar aktieriem Mariju Bērziņu un Aināru Ančevski un dziedātājiem Ievu Kerēvicu un Jāni Aišpuru. Tradicionāli 321.gadadiena svinības noslēgsies ar lieluzvedumu uz Grobiņas ūdenskrātuves pussalas „Pilskalna mistērijas”. Kocertuzveduma laiks - 22:00. Piedalās novada tautas deju kolektīvi. Uzveduma režisors Ēriks Vilsons, scenogrāfe, kostīmu māksliniece Zigrīda Attāle, horeogrāfe Elīna Lankovska, mākslinieciskā vadītāja Inga Papirte. Gaismu režija – Kristaps Štobis, apskaņošana SIA „Le Sound”.

Svētku dienu 23:45 noslēgsim ar balli kopā ar grupu "LINGA” un DJ Fenky. Ieejas maksa – 5.00 EUR.

Svētdien sporta stadionā no 11:00 notiks tradicionālāsuņu izstādeun ekspertīze ringā, paraugdemonstrējumi, suņu apmācība un sacensības. Organizē dzīvnieku audzētāju biedrība „Ako¨. 16:00 Ev.lut.baznīcā koncerts „ Ar saknēm debesīs...”.  Piedalās draudžu  muzikālie kolektīvi.

Svētku programmu skatīt šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

paldies grupai MUSIQQ par smukam dziesmam lai viņiem dzīve izdodas

pirms 3 gadiem, 2016.08.16 11:41

Grobiņas novadā