Priedols nepadodas arī Kuldīgā 7

No 1. februāra izmaiņas autobusu kustības grafikā stāsies spēkā septiņos novados, izņēmums būs Grobiņas novads. Autobuss no Grobiņas uz Liepāju pēc līdzšinējā grafika kursēs līdz 15. februārim.

Līdz februāra vidum jāatrod papildu risinājumi, kā nodrošināt iedzīvotāju pārvietošanos maršrutā Grobiņa–Liepāja, pirmajā sēdē lēma Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta komisijas locekļi. Komisijā iekļauti pārstāvji no bijušā Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Talsu un Ventspils rajona.

Pagājušā gada nogalē lielākā daļa pašvaldību jau laikus domājušas par sarežģīto finansiālo situāciju un optimizējušas vietējo maršrutu tīklu, samazinot arī reisu skaitu. Bijušā Liepājas rajona teritorijā ar šā lēmuma pieņemšanu atbildīgās amatpersonas kavējušās, tāpēc gads sācies ar nepatīkamu lēmumu pieņemšanu, jo valsts piešķirtā dotācija krietni sarukusi. Maršruta tīklu grozījumi bijušā Kuldīgas, Saldus, Talsu un Ventspils rajonā sēdē tika apstiprināti bez garām diskusijām. Savukārt ar bijušā Liepājas rajona maršrutu tīkla apstiprināšanu radās problēmas.

Septiņu novadu pašvaldības sadarbībā ar pārvadātājiem tomēr bija radušas kompromisa risinājumus. Taču Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols nekādi negribēja piekrist, ka nokļūšanai uz Liepāju viņa novada iedzīvotājiem būs jārēķinās ar lielākiem autobusa kustības intervāliem. Klātesošajiem viņš pat piedraudēja ar radikālu metožu izmantošanu, ja viņa iebildumi netiks ņemti vērā.

Kā atzina vairāki komisijas locekļi, vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu šodien var vēlāk dārgi maksāt visiem. Ja risinājums netiks rasts, otrajā pusgadā finansējuma trūkuma dēļ reģions var palikt bez normālas autobusu satiksmes, jo gada sākumā līdzekļi būs pārtērēti.

A. Priedols kā risinājumu ierosināja ļaut citu maršrutu autobusus novirzīt caur Grobiņas centru. Komisija lēma izskatīt šī jautājuma tehniskās iespējas, saskaņošanu ar pārvadātājiem un Autotransporta direkciju veicot līdz 15. februārim.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Arturs

Ļoti pareizi Priedola kungs darīja,ka nepakļāvās diktātam.Visiem Grobiņas iedzīvotājiem svarīgi saglabat pietiekoši normālu satiksmes Liepāja-Grobiņa-912 maršrutu.Ozoliņš,kurš kā marionete piekrita visam-sagatavojot sev siltu "darba"vietiņu,neņēma vērā citu domas un intereses,bet tikai voluntāri pieņēma iedzīvotājiem sliktus lēmumus.Priedola kungs-laidiet strādat šajā maršrutā patreizējam/bijušajam/taksobusam Nr.1 un varbūt vēl kādiem Grobiņas Novada uzņēmējiem-tie dotācijas neprasa un biļesu cenas nav augstākas par AP 912 maršruta cenām

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 17:21

ZB

Liec mieru Godiņam, viņam jau nu saprāta vairāk kā pieciem priedoliem kopā. Liepājas rajons kā vienmēr nevar izkasīties - paši visu vienmēr noguļ un pēc tam visi citi vainīgi. Interesanti gan, kā citos bijušajos rajonos pašvaldību vadītāji varēja laicīgi paskatīties uz nepieciešamajām izmaiņām. Neba jau nu Liepājas rajona iedzīvotājiem būtu jābūt priviliģētākiem par citu rajonu cilvēkiem

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 20:08

osis

Re kur vīrs kā ozols cīnās ar saviem piedzīvotājiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 19:31

podiņs

Vot šitādi skolnieki - godiņi bīda mūsu attīstību, tad arī neko nevar sagaidīt

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 16:31

ozols

Re kur vīrs kā ozols, cīnās par saviem iedzīvotājiem!

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 14:15

ozols

Re kur vīrs kā ozols, cīnās par saviem iedzīvotājiem!

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 14:15

Grobiņā