Pieķerts kārtējais meža piesārņotājs Grobiņas novadā

Aizvadītajā nedēļā, pateicoties Normunda Niedola vērīgumam, tika novērsta nelegāla atkritumu izgāšana mežā. Starpgadījums notika Grobiņas pagastā, netālu no atkritumu poligona ''Ķīvītes”, informē SIA ''Liepājas RAS” pārstāvji.

Braucot uz darbavietu, Normunds Niedols ievēroja, ka priekšā braucošais kravas mikroautobuss, kurā bija iekrauti tā saucamie ''zaļie atkritumi” (lapas, koku zari, un citi dārza atkritumi) ceļu turpina nevis poligona ''Ķīvītes” virzienā, bet gan nogriežas meža ceļā. Šāda mikroautobusa vadītāja rīcība šķita aizdomīga, tādēļ Niedols izlēma mikroautobusam sekot. Aizdomas izrādījās pamatotas, jo aptuveni 100 metru tālāk mežā, mikroautobusa vadītājs bija apstājies un gatavojās atkritumus izgāzt mežā.

Mikroautobusa vadītājam, padzīvojušam kungam, tika izskaidrots, ka viņa darbības ir vērtējamas kā likuma pārkāpums, kas saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. pantu, var tikt sodīts ar naudas sodu no 70 līdz pat 700 eiro, un atsevišķos gadījumos pat konfiscējot transportlīdzekli, ar kuru veikts pārkāpums.

Ņemot vērā, ka likuma pārkāpums tika novērsts, neradot sekas, un padzīvojušais kungs atsaucās uz likuma nezināšanu, jo uz mežu bija vedis tikai zarus un lapas,  tika nolemts starpgadījumā neiesaistīt varas pārstāvjus, bet likuma pārkāpējs tika pavadīts uz poligonu ''Ķīvītes”, kur no savas kravas varēja atbrīvoties bez maksas, turklāt videi nekaitīgā un drošā veidā, ne ar ko neriskējot.

Pievieno komentāru

Grobiņā